Kadınlar Protez Saç Yaptırabilir Mi? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Kadınlar Protez Saç Yaptırabilir Mi?

Protez saç uygulamasının erkeklere özgü bir şey olduğu zannedilse de gerçek hiç de düşünüldüğü gibi değildir. Kadınlar protez saç yaptırabilir. Üstelik üzerlerindeki olumlu etkisini erkeklerden çok daha yoğun hissederler. Protez saç, 12 yaş üzerindeki kadınlara ve erkeklere uygulanabilen bir yöntemdir. Hormonal sebepler, çeşitli hastalıklar, kullanılan ilaçlar ve kemoterapi gibi tedavi yöntemleri kadınlarda kelliğe varan saç dökülmelerine neden olabilmektedir. Erkeklere özgü bir problem olarak görülen kellik, kadınların da yaşadığı istenmeyen durumlardan biridir. Seyrekleşme veya kellik diyebileceğimiz seviyede saç kayıpları yaşayan kadınlar, takviye edici gıdalar veya çeşitli ilaçlar kullanmasına rağmen saç dökülmesinin önüne geçemediğiyle yüzleşebilmektedir. Böyle durumlarda kadınlar, protez saç uygulamasıyla sosyal hayat içerisinde kendilerini kısıtlamadan var olmaya devam edebilirler.
Kadınlar için saç, doğal aksesuarlardan biridir. Hacimli ve parlak saçlara sahip olmak, onu şekillendirmek ve renklendirmek, kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamakta, özgüvenlerini artırmaktadır. Saçın kadınlar için bu denli önemli olması nedeniyle saç dökülmeleri, erkeklere kıyasla kadınlarda psikolojik açıdan daha rahatsız edici bir etki uyandırabilmektedir. Özellikle sosyal yaşamda olumsuz etkilenmemek ve kendisini özgür hissetmek isteyen kadınlar protez saç tercih etmektedir.

Protez Saç Yaptıran Kadınlar Saçlarını Kazıtmak Zorunda Mı?

Protez saç yaptırmak isteyen kadınların en çok sorduğu soruların başında, saçlarını kazıtmak zorunda olup olmadıkları gelmektedir. Hayır, protez saç kullanan kadınların saçlarını kazıtmalarına gerek yoktur. Protez saç uygulaması, saç derisinin seyrekleşen veya saç kayıplarının yoğun olduğu, kellik görülen bölgelerine yapılmaktadır. Farklı büyüklükteki alanlar için de protez saç uygulaması tercih edebilirsiniz. Bu işlemler sırasında farklı teknikler kullanılmaktadır ve kazıtmak gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Protez Saç Kadınlarda Saç Dökülmesine Neden Olur Mu?

Protez saç uygulanan kadınların saçlarında, ekstra bir dökülme ile karşılaşılmaz. Protez saç yaptırmadan önce saçlarınız ne düzeyde dökülüyorsa aynı şekilde dökülmeye devam eder. Protez saç, nefes alabilen ve su geçirgenliği bulunan malzemelerden üretilmektedir. Sağlıklı ve hijyenik bir forma sahip olması nedeniyle protez saç, kadınlarda saç dökülmesine neden olmaz. Kendi saçınızı doğal süreci içerisinde kullanmaya devam edebilirsiniz.