Kaliteli ve Ucuz Protez Saç Arasındaki Farklar Nelerdir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Kaliteli ve Ucuz Protez Saç Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kaliteli ve Ucuz Protez Saç Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tamamen doğal bir yapıya sahip olan protez saç, çeşitli tedavi ve tıbbi durumlardan dolayı saçlarını kaybeden kişilere uygulanır. Bireylerin istek ve ihtiyaçlarına göre yapılan bu uygulama, kozmetik bir işlemdir. Deneyimli ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir.    

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Protez saçın ömrü kullanılan ürün ve modele göre değişir. Tercih edilen bu yöntemin özellikleri;

  • Doğru bakım teknikleri uygulandığı zaman saçın ömrü uzar.
  • Kalitesine bağlı olarak 8 ile 18 ay arası kullanım ömrü değişir.
  • Saçın özellikleri kullanım ömrü üzerinde belirleyici rol oynar.
  • Doğal görünümlü ince saçlar 1 yıl kadar kullanılırken düğüm yöntemi ile hazırlanan kalın saçlar is 16 ile 18 ay arasında kullanılır.

Ucuz ve Kaliteli Saçın Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kişiye özel olarak tasarlanan protez saç uygulaması kaliteli malzemeler kullanılarak gerçekleştirilir. Ucuz materyallerden imal edildiği zaman bazı sağlık sorunlarına yol açma ihtimali vardır. Alerji ve saç derisinde kabarmalara neden olarak kişileri rahatsız edebilir. 

Kaliteli bir uygulama hijyenik ortamlarda gerçekleştirilir. Kişilerin istek ve ihtiyaçlarına uygun kalınlık, renk ve ölçülerde üretim yapılır. Merdiven altı olarak nitelendirilen ucuz ve kalitesiz malzemeler kullanılarak yapılan yerlerden uzak durulması gerekir. Kaliteli ve ucuz saçlar arasındaki kalite farkı uygulama sırasında kullanılan malzemeler ile doğru orantılıdır.      

Doğru Gerçekleştirilen İşlemin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kaliteli bir protez saç kolay bir şekilde her yöne taranır. Bu özellik doğal bir görünüm yakalamanızı sağlar. Islandığı zaman gerçekliğini kaybetmemesi kalitesinin göstergesidir. Uzmanların saç yönlerini detaylı bir şekilde hesaplaması da estetik bir görünüm imkânı tanır. Rahatsızlık vermeyen kaliteli saçlardan yapılan bu teknik sayesinde saçlar baş üzerinde ağırlık ve yapay bir his uyandırmaz.

Sık bakıma ihtiyaç duymadığı için kişilerin konforlu bir kullanım yaşamasını sağlar. Sentetik karıştırılan saçlar maliyet açısından uygun olsa da uzun kullanımlarda memnuniyetsizlik yaratır. Doğal bir görünüm, uzun süreli kullanım ve rahat bir his uyandıran bu yöntem bireylerin kendisini iyi hissetmesini sağlar. Protez saç hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.