Kemoterapi Süresince Protez Saç Kullanılır Mı? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Kemoterapi Süresince Protez Saç Kullanılır Mı?

Protez saç uygulaması, saçlarını çeşitli nedenlerden dolayı kaybeden kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Tamamen doğal bir uygulama olup teknolojik gelişmeler çerçevesinde gerçekleştirilir. Kemoterapi süresince protez saç kullanmak, kişilerin motivasyonunu artırır. Bu tür hastalara tavsiye edilen bir saç uygulamasıdır.  

Protez Saçın Kemoterapi Sürecindeki Hastalara Psikolojik Etkisi Nedir?

Saç dökülmesi yaşayan kişilere uygulanan protez saç estetik bir görüntü yaratır. Saçlar dökülmeye başladığı andan itibaren işlemler başlatılabilir. Ortalama 2 ay süren hazırlık süreci sonrası üretilen saçlar hasta olan kişilere destek niteliğindedir. Protez saç kemoterapi süresince kişileri olumlu yönde etkiler. Hastaların kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. 

Görüntüsünü önemseyen hastalar, protez saç ile çözüm bulur. Alınan önlemlerden biri olan bu uygulama, estetik bir hava yakalamanızı sağlar. Psikolojilerinin iyileşmesine yardımcı olan protez saç yöntemi, hastalığın seyrinin değişmesini de sağlar.   

Protez Saç Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

Uzman ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilen protez saç uygulaması, özen ve ciddiyet ister. Bu yöntemin aşamaları;
  • Saç yerleştirme işleminin ilk basamağını oluşturan ölçülendirme, hatasız bir süreçte baş rol oyuncusudur. Simetrik bir saç tasarım kalıbı yaratılır. Bölgesel saç yoğunlukları tespit edilerek saçın renk, kalınlık ve dalga boyu gibi yapı özellikleri belirlenir.
  • Uygulama aşamasında, protez saç özel bir solüsyon aracılığı ile kalıbı alınmış bölgenin tamamına sabitlenir.
  • Yaşam şeklinize ve yüz yapınıza uygun modeli tercih ederek saçsızlığınızı giderebilirsiniz. Doğal bir saç görüntüsü ile konforlu bir kullanım sağlanır. Kemoterapi süresince protez saç kullanımı hastaların hayatını olumlu yönde etkiler. Kısa, uzun, dalgalı ya da düz fark etmeksizin istediğiniz modeli tercih ederek kendinizi rahat ve özgür hissedebilirsiniz.

Protez Saç Uygulaması Kimlere Uygulanır?

Kemoterapi süresince hastalara kolay bir şekilde uygulanır. Bu teknik kadın, erkek, genç ve yaşlı fark etmeksizin herkes tarafından tercih edilir. Kemoterapi ve radyoterapi gibi tedaviler sonucunda geçici saç dökülmesi yaşayanlar saçsızlık dönemini rahat bir şekilde atlatır. Motivasyon ve moral artıran bu yöntem cilt hastalığı olan kişilere önerilmez. Hijyen kurallarına uygun olarak kullanılması gerekir. Kemoterapi süresince protez saç hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.