Protez Saç Abdest Almaya Engel mi? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Abdest Almaya Engel mi?

Protez Saç Abdest Almaya Engel mi?

Yaşam biçimi, tercihler ve alışkanlıklar kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu sebeple protez saçla abdest almak mümkün müdür sorusu ilk akla gelen sorulardandır. Uygulama yapıldıktan sonra gündelik hayata uyum ve abdestle ilgili detayları birlikte ele alalım.

Günlük Alışkanlıklarınıza Protezin Dahil Edilmesi

Oscar Hair Design tarafından kişiye özel üretimi yapılan protez saç, kafa derisinin nefes almasını engellemez. Gerçek saçınızdan ayırt edilmeksizin, kalıcı olarak günlerce konforlu bir biçimde kullanılabilir. Bunun yanında istenildiğinde çıkarılabilen bir yapıda olması kullanışlılığının göstergesidir. Abdest almak da dahil olmak üzere ihtiyaç duyulduğunda bakımı yapılmak üzere çıkarılabilir.

Uygulama, başın tamamına yapılabildiği gibi kafanın belirli bir bölgesine de yapılabilir. Genellikle başın belirli bölgesindeki saçların seyrek olmasından veya hiç olmamasından dolayı yaptırılır. Bu şekilde belirli bölgeye protez yaptırmış birinin, abdest alırken saçının dörtte birini sıvazlayarak abdest alması mümkündür. Kişiye özel, hassas ve profesyonelce üretilen uygulama malzemesi, saç derinizin nefes almasını sağlayarak günlük alışkanlıklarınızı devam ettirebilmenize olanak tanır. Günlük rutininde abdest alma olan biri için bile protez saçın kullanımı oldukça kolaydır.

Protez Saçınızla Nasıl Abdest Alacaksınız?

Kafes sistemiyle özel bir örgü yapılarak üretilen protez, halihazırda kafa derinizin nefes almasına olanak verdiğinden bu bölgelerin abdest sırasında ıslanmasıyla ilgili herhangi bir sorun oluşmaz.

Abdest alırken dikkat edilmesi gerekenler,

  • Abdeste önce protezin bulunmadığı alanlardan başlamak
  • Kafa derisinin ıslanması sırasında protezin örselenmemesine özen göstermek
  • Saç protezinizi çıkararak abdest almayı tercih ettiğinizde, gerekli uygulamaları dikkatle yapmaktır.

Kişisel hijyen bakımınıza protezin çıkarılıp temizlenmesi dahil edilebilir. Özel ürünlerin kullanımının alışkanlığa dönüşmesi ile birlikte zaman içinde kendi rutininiz oluşmaya başlar. Haftalık ya da belirleyeceğiniz uygun periyotlarda merkezimize gelerek profesyonelce bakım yaptırabilirsiniz. Şartlara bağlı olarak protez saçınızın bakımını kendiniz de yapabilirsiniz. Protezinize alışmaya başladıkça her türden abdestin alınmasının mümkün olduğunu deneyimleyeceksiniz. Uzman ekibimiz sizi bu konuda yönlendirecek ve ihtiyaç duyduğunuz her an danışmanlık hizmeti verecektir.

Kişisel alışkanlıklarınıza göre saç protezinizin bakımını emin ellere bırakmak için ister bize gelin, isterse kendi bakımınızı özel malzemelerle kendiniz yapın. Yeni saçınızı keyifle kullanmak ve hayatınıza yeni bir siz olarak başlamak Oscar Hair Design ile mümkün!

Protez saçla abdest almak hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.