Protez Saç Bakım Nasıl Yapılır? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Bakım Nasıl Yapılır?

Protez Saç Bakım Nasıl Yapılır?

Protez saç, tıpkı doğal saçlarımız gibi bakıma ihtiyaç duyar. Protez saçın yıpranmaması ve kullanım ömrünün uzaması için, özel olarak üretilmiş malzemelerle bakımının düzenli yapılması gerekir. Protez saç, yapımında kullanılan malzemelerin niteliği, işçiliği ve uygulama becerisine bağlı olarak aylarca, yıllarca veya ömürlük olarak kullanılabilmektedir. Özel yapıştırıcılarla saç derisine sabitlenen protez saç uyurken, koşarken, yüzerken veya saunadayken başınızdan düşmez. Sadece bakım yapıldığı esnada çözücüler kullanılarak saç derisinden çıkartılabilir. Protez saç bakımı, saç derisinden çıkartıldıktan sonra gerçekleştirilir.

Protez Saç Bakımı

Protez saç bakımı, 2 ile 8 hafta arasında değişen aralıklarla yapılmaktadır. Bakım aralığı, protez saçın ve işçiliğin kalitesine bağlı olarak değişir. Protez saçınızı yaptırdığınız merkezden, bakım sıklığını öğrenerek kendinize bir bakım rutini oluşturabilirsiniz.
Protez saç bakımı el becerisi gerektiren bir işlemdir. Uzmanlarından öğrenmeniz koşuluyla, el becerilerinize güveniyorsanız kendiniz yapabilirsiniz. Riske girmek istemiyorsanız, protez saçınızı yaptırdığınız merkezde düzenli olarak bakım yaptırabilirsiniz.
Protez saç bakımı, saç derisinden ayırma işlemiyle başlar. Bu aşamada özel çözücüler yardımıyla protez saçı saç derisine sabitleyen yapıştırıcıların etkisinin kaybetmesi sağlanır. Saç derisinden çıkarılan protez, özel bakım ürünlerinin kullanılmasıyla daha canlı ve parlak bir görünüm elde eder. Protez saçı kullanmaya başladığınız ilk günkü gibi, yıpranmamış hâliyle ve hacimli görüntüsüyle kullanmaya devam edebilmeniz için özel bakım ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bakım işlemleri sırasında sadece protez saçla ilgilenilmemektedir. Protez saçın üzerine sabitlendiği saç derisinin rahatlayabilmesi için, masajla birlikte bazı özel ürünler kullanılmaktadır. Canlandırılan ve rahatlatılan cildin üzerine, protez saç tekrar sabitlenmektedir. Saç protezinin sabitlenmesi sırasında özel yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Saç derisini tahriş etmeyen ve alerjik etkilere yol açmayan yapıştırıcılar kullanılarak, bakım işlemi tamamlanmaktadır. Protez saçta meydana gelen hasarlar veya kusurlar giderilerek, kullanıma elverişli hâle getirilmektedir. Tasarımını değiştirmek isterseniz bakım yaptırdığınız esnada tasarımını istediğiniz gibi yaptırabilirsiniz.
Protez saç bakımı, sadece 2-8 hafta aralıklarla yapılan bir işlem olarak görülmemelidir. Temizliğine özen gösterilmeli, tıpkı doğal saçlarınız için gösterdiğiniz şampuan seçimlerindeki özeni protez saçlar için de ortaya koymalısınız. Protez saçlar için de özel olarak üretilen şampuan ve tarakları tercih ederek her daim canlı, parlak ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.