Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

PROTEZ SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saç bakımı, kullanım ömrünü uzatmak açısından düzenli olarak ve doğru şekilde yapılmalıdır. Fabrikasyon olarak üretilen ve yapay bir görünüm sunan protez saçların ömrü 4-5 yıla kadar çıkarken, kişiye özel olarak kendi saç tellerinin klonlanmasıyla üretilen protez saçların ömrü 6 ay ile 1,5 yıl arasında değişebilmektedir. Özenli kullanıldığında ve bakımı aksatılmadığında, protez saçların kullanım süresi uzayabilmektedir.

Protez Saça Neden Bakım Yapılmalı?

Protez saç, kafa derisinin hava almasını sağlaması açısından; mümkün olduğunca havayı ve suyu geçiren bir özellikte üretilir. Ancak, protez saçlarda kullanılan yapıştırıcı bantların ve solüsyonların kuvveti, suyun ve havanın nüfuz etmesine bağlı olarak zamanla azalır. Hem kafa derisinin sağlıklı kalması hem de protez saçın kalitesini koruyarak daha uzun ömürlü kullanılabilmesi için, protez saç bakımında bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Protez Saç Bakımı

Protez saç bakımı; üretiminde kullanılan malzemenin kalitesine, uzman işçiliğine ve kullanıcının özenine bağlı olarak 2-8 hafta arasında değişen rutinlerle yapılmalıdır. Protez saç bakımını işlemi yaptırdığınız protez saç merkezinde yaptırabilirsiniz. Protez saç bakımı yapılırken:
• Öncelikle protez saç çözücü madde uygulanmasıyla başlanır. Saç derisine, protez saça ve yeni çıkan saçlara zarar verilmemesi için, çözücü maddeye ihtiyaç vardır.
• Protez saç, çözücü maddeyle çıkarıldıktan sonra saç derisine bakım yapılır. Protez saç merkezinin tedarik ettiği veya size tavsiye ettiği bakım ürünleriyle, cilt rahatlatılır.
• Protez saçın bakımı için de çeşitli maddeler kullanılır. Protez saçın canlı ve hacimli kalması için bakım ürünleriyle işlemler uygulanır. Kusurları varsa düzeltilir.
• Su bazlı yapıştırıcılar yardımıyla protez saç tekrar yapıştırılır.
İnsanlarda yaşanan saç kayıpları yaşa bağlı sebeplerden meydana gelebildiği gibi, saç kıran gibi rahatsızlıkların sonucunda veya kemoterapi gibi farklı nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Saç kayıplarına bir çözüm olarak ortaya çıkan protez saçların, tıpkı doğal saçlarımızda olduğu gibi bakıma ihtiyacı vardır.
Protez saçlarınızı istediğiniz gibi şekillendirip kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız temizlik ve bakım ürünlerinin kalitesiz olması, doğal saçlarınızı yıpratacağı gibi saç protezlerinize de zarar verebilir. Kalitesiz bir şampuan veya saç kremi, protez saçınızı matlaştırıp sönükleştirebilir. Yaptırdığınız bakım işlemleri kadar, kullandığınız hijyen ürünlerine de dikkat ederek hacimli ve sağlıklı görünen saç protezinizi kullanabilirsiniz.
Protez saç bakımıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için, bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.