Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılır? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılır

Protez Saç Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Protez Saç, herhangi bir sebeple seyrekleşen ya da dökülen saç bölgelerine uygulanan en popüler çözümlerden biridir. Ameliyatsız saç dökülmesi tedavisi olan saç protezi uygulaması, güvenli ve estetik bir kullanım sağlar. Saç proteziyle yoğun ya da kısmi kellik tedavisi, saç dökülmesi alanına bağlı olarak özel olarak tasarlanır. Protez saçların dökülmemesi ve daha uzun süre kullanılabilmesi için kullanım şekli çok önemlidir. Titizlikle tasarlanmış, dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahip olan aynı zamanda özenle bakılan protez saçlarda kolay kolay dökülme görülmez.

Saç Protezleri Doğal Saçtan Mı Tasarlanır?

Protez saç, saç dökülmesi sorunu yaşayan ya da daha seyrek saça sahip olan kişilerin tercih ettiği bir tedavi şeklidir. Saç protezi uygulaması doğal saçtan tasarlanan birçok kişinin tercih ettiği bir uygulama şeklidir. Doğal saçtan tasarlanan saç protezi sayesinde kellik sorununuzdan kurtulmuş olur, sosyal yaşamınıza özgüvenli olarak devam edebilirsiniz. Saç protezleri sayesinde yeni saçlarınıza sahip olabilir, doğal kendi saçınız gibi kullanabilirsiniz. Kişiye özel yapılan tasarımlarda, saç telleri %100 insan saçından üretilir.

Protez Saçların Dökülmemesi İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Protez saç her ne kadar büyük bir titizlikle, uzun ömürlü olacak şekilde üretilse de, kullanıcısına düşen bazı önemli görevler de vardır.

  • Protez saçlarınızı düzenli tarayın; düzenli tarama ile birbirine dolanmayan saçlar daha uzun ömürlü olur. Bu sayede saçlarınız yorulmaz ve yıpranmaz.
  • Sık dişli tarak kullanmayın; sık dişli taraklar saçlarınızın yıpranmasına ve kolay kopmasına neden olur. Diş aralığı geniş taraklar protez saçın ömrünü uzatır.
  • Deniz ve havuzda kullanıma dikkat edin; deniz ve havuzdan sonra saçlarınızı mutlaka durulayın.
  • Protez saç nazikçe kurutulmalıdır; saçlarınızı hırpalamadan kurutun. Saçların birbirine dolanmasını önlemek için tek yöne kurutmanız tavsiye edilir.
  • Şampuanlama sırasında çok dikkat edin; şampuanlama en hassas konulardan biridir. Öncelikle doğal ürünler kullanmaya özen gösterin. Saçlarınızı kesinlikle karıştırarak şampuanlamayın.

Protez saç kullanıcılarının uyması gereken bu önemli noktalar, saçların çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması için altın kurallardır.

Siz de protez saç hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.