Protez Saç Bakımı Oscar Protez Saç Merkezi - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Bakımı Oscar Protez Saç Merkezi

Protez Saç Bakımı Oscar Protez Saç Merkezi

Protez Saç Bakımı Oscar Protez Saç Merkezi: Protez saç uygulamalarında cildin hijyeni ve rahat bir şekilde nefes alabilmesi için protez saçın hava geçirgenliğinin ve su geçirgenliğinin maksimum seviyede olması gerekir. Protez saçlar kellik ve saç seyrekliği durumlarında uygulanır.  Protez saç bakımı düzenli olarak yapıldığında uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak kullanılabilir.

Protez saçların istenen sonuçları vermesi ve uzun ömürlü olabilmesi için düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Protez saç bakım sıklığı kullanım durumuna göre değişmektedir. Evde bakımını kendiniz yapabileceğiniz gibi bakım işlemleri için merkezimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Protez saçlarınızın bakımının 15-30 gün aralığında düzenli olarak yerine getirmelisiniz.  Uzmanlar genellikle protez saçların bakım işlemlerinin ortalama 3 haftada bir kez yapılmasını önermektedir.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saçlar periyodik bakımları yapılması gereken bir saçlandırma işlemidir. Bakım işlemleri çok zorlu bir süreç değildir. Protez saç bakım maliyeti de sanıldığı gibi çok yüksek tutarlarda değildir. bu işlemi kendiniz evde yapabilirsiniz.

Protez saçlarınızın bakımını kendiniz yapmak istemiyorsanız protez saç merkezimizi ayda 1 defa ziyaret ederek bakım işlemlerinin yapılmasını isteyebilirsiniz. Protez saç bakımı için gerekli malzemeler konusunda bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Protez saç bakım işlemleri şöyle yapılır;

  • Protez saçın alt yapısında yer alan ve burada uzamaya devam eden saçların tıraş edilme işlemleri yapılır.
  • Protez saçın alt kısmı özel bir solüsyon yardımıyla temizlenir. Bu işlemde uzmanlarımız tarafından önerilen protez saç bakım suyu kullanılabilir.
  • Protez saçın uygulandığı alan temizleme işlemi sırasında aynı zamanda havalandırılır.
  • Protez saçlarınızın bakımı sırasında protez saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlem sırasında özel temizlik ürünleri kullanılarak temizlik işlemleri yapılır.

Protez saç modelleri nanoteknolojik özellik barındırır. Bu durumda kullanılan alt yapının hava ve su geçirgenliği olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda alt yapıda yapılan bakım işlemleri daha kısa sürede tamamlanır ve daha konforlu olur.

Protez saç bakım işlemlerinde eski medikal bantların yerine yeni medikal bantlar ve yapıştırıcılar uygulanır. Bu şekilde protez saçın bakımı yapılır ve protez saç geri uygulanır. Protez saçın bakım işlemleri bu şekilde tamamlanır ve daha sonra şekil verme işlemleri başarılı bir şekilde yerine getirilir.

Protez Saçın Bakımı Evde Yapılabilir mi?

Protez saç evde bakım işlemleri yapılabilir. Yani kendiniz protez saçlarınızın bakım ve hijyenini evde sağlayabilirsiniz. Bunun için protez saç uzmanlarımız tarafından sizlere bilgilendirme yapılır. Uzmanlarımızın belirttiği noktalara uyarak evde gerekli malzemeleri temin ettikten sonra protez saçların bakımını yapabilirsiniz.

Protez saç bakım süresi evde de 2-4 hafta arasında belirtilmektedir.  Evde her ne kadar bakımını kendiniz yapsanız da belirli aralıklarla protez saç merkezimize gelerek daha nitelikli bakım işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece protez saç bakım işlemleri sonrasında sizlere daha nitelikli bir çalışma sağlanabilir. Bakım işlemleri konusunda her zaman bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Protez Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Protez bakımı evde yapıldığında öncelikle titiz bir şekilde protez saçın bantlarını çıkarmanız gerekiyor. Daha sonra protez saçınızın olduğu bölgeyi ve protez saçınızı titiz bir şekilde özel malzemelerle temizlemelisiniz.

Protez saç günlük bakımı için kendi saçlarınıza nasıl bakım yapıyorsanız aynı şekilde kişisel bakımını yapabilirsiniz. Protez saçlar da gerçek saçlardan oluştuğu için günlük olarak bakımı kişinin kendi saçında olduğu gibi yapılabilir.

Protez Saç Bakımı Zor mu?

Protez saç düzenli olarak bakım isteyen bir malzemedir. Ancak bakımı sanıldığı kadar zor değildir. Kendi kişisel bakımını yapabilen her hasta protez saçların bakımı da yapabilir. Protez saç bakım ürünleri doğru kullanıldığında kolaylıkla bakımı yapılabilir. Her durumda belirli aralıklarla merkezimizde de protez saçların bakımı yapılmalıdır.

Protez Saç Bakımı Ne Kadar?

Protez saç bakım fiyatları yapılacak işlemlere ve protez saçın türüne göre değişmektedir. Protez saç bakım maliyetleri sanıldığı kadar yüksek değildir. Merkezimizde protez saç bakım işlemleri uygun fiyatlara yapılmaktadır. Detaylı bilgi almak için merkezimizi ziyaret edebilir ya da iletişim kanallarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Protez saç bakım işlemelerini kendiniz evde yapmak istemiyorsanız ayda 1 defa olmak üzere -sıklığı tercihinize göre daha fazla da olabilir- bakım işlemleri için merkezimize uğrayabilirsiniz. Siz çayınızı içerken protez saç uzmanlarımız profesyonel bakımı gerçekleştirebilirler.