Protez Saç Bandı Acı Verir Mi? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Bandı Acı Verir Mi?

Protez Saç Bandı Acı Verir Mi?

Protez saç erkekler tarafından en sık tercih edilen saç uygulamalarının başında geliyor. Acısız olan bu yöntem sayesinde sağlıklı bir saç görünümü elde edebilirsiniz. Saç protezi yapımı profesyonellik gerektirir. Kişinin doğal saçı çok iyi analiz edilerek doğru ölçü ve saç özelliklerine göre hazırlanmalıdır. Protez saçlar uzun vadeli kullanım avantajına da sahiptir. İşlemi yapan uzmanlardan kullanım önerileri almanız daha uzun ömürlü kullanmanın anahtarıdır.

Kafa derisinde terleme yaşatmayan protez saç modelleri hava alan yapısıyla kullanıcının sorun yaşamasına engel olur. Protez saç bandının yerleştirilmesi oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir. Kişi bandın takılması sırasında ve sonrasında bir acı hissetmez.

Saç Çekildiğinde Acı Hissedilir Mi?

Saç derisine tek bir parça olarak sabitlenen protez saç bandı herhangi bir biçimde acı hissettirmez. Dışarıdan bakıldığında protez saçı doğal saçtan ayırmak oldukça güçtür. Kişi görsel olarak yaşadığı bu konfor sayesinde özgüvenini geri kazanır.

Protez saç doğru bakım önerilerine uyulduğunda uzun süre kullanılabilir. Protez saçın uygulaması sürecinde saç derisine uygun bir biçimde hareket edilmesi gerekir. Saç çekildiğinde herhangi bir biçimde acı hissi yaratmaz. Bunun da en önemli sebebi saçların kökünün olmamasıdır. Saç derisine özel yapışkan ile yerleştirilen saç oldukça sağlıklı bir görünüm sunar. Yapıştırıcı madde de cildinize herhangi bir zarar vermez ve alerji oluşturmaz.

Saç Protezinin Ömrü Ne Kadardır?

Saç protezinin ömrünü belirleyen en önemli faktör kullanım şekli ve bakımı konusudur. Protezin ömrünü belirleyen faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Saç protezinde, saçların ömrünü belirleyen en önemli kriter kullanılan ürünler ve tercih edilen modellerdir.
  • Aynı kalitede bir saç protezini bir kişi ortalama 8-12 ay kullanırken başka bir kişi daha özenli bir bakımla 16-18 aya kadar kullanabilir.
  • Kişinin kullanımı kadar önemli olan bir diğer konu da protezin özellikleridir.
  • Doğal bir görünüme sahip ince saç protezleri 1 yıl kadar kullanılabilir. Daha kalın ve sağlam düğümlerle hazırlanan protezlerinin kullanım ömrü 16-18 aya kadar uzayabilir.

Protez saç ömrünün uzaması ile ilgili Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.