Protez Saç Bandı Nedir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Bandı Nedir

Protez Saç Bandı Nedir?

Saç protezi, insan saçı kullanılarak ve gelişmiş tekniklerle üretilen saç ürünlerinden birisidir. Protez saç bandı ise bu protezlerin kafa derisine sabitlenmesini sağlayan çift taraflı bir banttır. Protez saç bantları, kafa derisinde ihtiyaç duyulan saçlı ya da saçsız alana uygulanabilen destek ürünleridir.

Protez saç bandının kullanımı, kişinin cilt özelliklerine, yaşanan bölgenin iklimsel özelliklerine ve o insanın yaşam tarzına göre değişebilir. Bölge ikliminin nemli olması, kişinin cildinin yağlı olması gibi fiziksel özellikler; tercih edilecek protez saç bantlarının seçiminde önemlidir. Protez saç kullanan kişinin yaşam tarzı da bu konuda diğer etkili olan diğer bir faktördür. Burada olumlu bir dil kullanılarak bir anlatım denenebilir.

Protez Saç Bandının Kullanımı Nasıldır?

Protez saç bandı, yapışkanlı kısımlarından tutularak; bir tarafı protez saça, diğer tarafı da kafa derisine yapışacak şekilde uygulanır. Ancak protez saç bantlarıyla ilgili bilinmesi gereken konu, saçın ve saç derisinin kuru olmasıdır. Eğer saç derisi ve saç nemli ise bant uygulandığında, istenilen kalitede bir yapışma mümkün olamaz ve bant kolaylıkla açılabilir.

 

Protez saç bandı kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?

 

  • Protez saç kullanan kişinin cilt yapısında ve yaşadığı bölgede nem bakımından yoğunluk varsa, bu nem sebebiyle bant hızlı bir şekilde eriyebilir. Bu yüzden kalitesi ve yapışkan özelliği yüksek bir saç bandı tercih edilmesi gerekir.
  • Protez saç bantlarını kullanırken, cilt sağlığına iyi bakmak da kullanılacak saç bantlarının ömrünü uzatacaktır.
  • Bu bantların medikal içerikli olmasına özellikle dikkat etmek gerekir. Medikal özellikli olmayan ve sıradan bantlar, ciltte tahrişlere ve yaralara neden olabilir. Bu tahriş ve yaralar ise yaşam kalitesini düşürür,, protez saçın sağlıklı kullanımına engel olur.
  • Protez saç için kullanılacak olan bakım malzemelerinin kaliteli ve sertifikalı olmasına dikkat etmek de büyük önem arz eder. Protez saç için sipariş verilen firmadan, ürün sertifikasını ve belgelerini istemek de yerinde bir adım olacaktır.

 

Protez saç ürünleri ile ilgili merak ettiğiniz her konuyu Oscar Hair temsilcilerimize danışabilirsiniz.