Protez Saç Baştan Çıkar Mı? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Baştan Çıkar Mı

Protez Saç Baştan Çıkar Mı?

Protez saç kullanmaya başlayanların ya da yaptırmayı düşünenlerin aklına, ilk gelen sorulardan biri budur: Protez saç başımdan çıkar mı? Estetik görünümünüzü ve sosyal hayat içerisindeki öz güveninizi doğrudan etkileyen saçlarla ilgili negatif durumların yaşanmasını kimse istemez. Özellikle ilk buluşma, ilk iş randevusu gibi hayatınızın önemli anlarında protez saçınızla ilgili bir talihsizlik yaşama ihtimalinizi düşünmek sizi strese sokabilir. Ancak protez saç için bu endişelerin gerçekleri yansıtmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Protez Saç Sabitlenerek Kullanılır

Protez saz, çeşitli ölçülendirme işlemlerinin neticesinde kişiye özel olarak üretilir. Saç derinize yerleştirildiğinde kafa yapınızla, saç dokunuzla ve saç rengiyle tam olarak uyum sağladığını fark edersiniz. Protez saç, doğal saç tellerinden üretildiği ve saç derisine sabitlenerek kullanıldığı için, uyumlu ve sabit bir kullanım imkânı sağlar. Saç derisine sabitlenme aşamasında özel yapıştırıcılar veya bantlar kullanılır. Özel yapıştırıcılar sayesinde, protez saçın her an baştan çıkma endişesi giderilmiş olur. Uygulama işlemi sırasında kullanılan her malzeme, yapıştırıcılar ve zemin malzemeleri anti alerjik yapıdadır. Su ve hava geçirgenliği sağlayacak şekilde tasarlanır. Protez saç kullanırken sağlığınızdan ve hijyeninizden vazgeçmek zorunda kalmazsınız.

Protez Saç Çözücü Solüsyonlarla Çıkarılır

Protez saç, gündelik hayat akışı içerisinde uyurken, havuzda yüzerken, spor yaparken, motosiklete binerken veya konserde başınızı sallarken çıkmayacak bir forma sahiptir. Protez saç, sadece, bakım veya değiştirme zamanlarında çözücü solüsyonlar yardımıyla saç derinizden çıkarılabilir. Onun dışında başınızdan çıkması mümkün değildir. Protez saç bakımını evde veya protez saç merkezlerinde yaptırmak istediğinizde, ilk olarak çözücü solüsyonlarla çıkarılma işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında özel bakım malzemeleriyle, hacim ve parlaklık kazandırılır.

Protez Saçınızdan Emin Olmak İçin Uzmanlara Yaptırın

Protez saçınızın başınızdan çıkıp çıkmaması ile ilgili endişelere sahipseniz, uzmanlara yaptırdığınızdan emin olmalısınız. Protez saç merkezleri, kaliteli malzeme kullandığında ve usta bir işçiliğe sahip olduğunda; dışarıdan anlaşılamayacak kadar doğal bir görünüme sahip, başınıza sabitlenmiş protez saçlara sahip olabilirsiniz. Kullanılan malzemeler niteliksiz olduğu zaman veya deneyimsiz ellere bırakıldığında, protez saç uygulamaları doğallıktan çok uzak, yapay bir görüntüye neden olabilmektedir. Hatta yapıştırma işlemi olması gerektiği gibi yapılmadığında, kendinizi istenmeyen durumların ortasında bulabilirsiniz. Protez saç merkezlerini ciddiyetle araştırarak, kararınızı verebilirsiniz.