Protez Saç Belli Olur Mu? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Belli Olur Mu?

Protez Saç Belli Olur Mu?

Erkekler için de görsellik kadınlar kadar sosyal yaşamın vazgeçilmez parçalarından biridir. Dolayısı ile saçlarında seyrelme ya da saç kayıpları yaşayan kişiler, durumu çok büyük bir problem olarak görebilir. Psikolojik sorunlar, kişinin kendine olan güvenini kaybetmesi gibi birçok olumsuz durum yaşanabilir. Bu duruma çözüm olarak geliştirilen protez saç birçok kişinin beklentilerini karşılar.

Protez saçlar kişinin saç kaybı problemlerinin üstesinden gelmesi için geliştirilmiş oldukça başarılı bir uygulamadır. Protez saçın en çok tercih edilen yöntemlerinden biri olmasının en önemli sebebi de doğal görüntüye %100 ulaşma garantisi vermesidir. Ayrıca cerrahi bir operasyon olmaması, işlem sırasında kişinin ağrı duymaması da kişi için oldukça avantajlıdır.

Protez Saçın Kullanımı ve Bakımında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Protez saç kullanım ve bakımında dikkat edilmesi gereken kuralları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Protez saçın bakımlarına özen göstermek önemlidir. Kullanılan şampuanlar doğal ürünler içinden seçilmelidir.
  • Kullanılan sabitleyicilerin ve solüsyonların güvenilir olmasına dikkat etmek gerekir.
  • Şekil verme ve tarama sırasında geniş uçlu taraklar tercih edilmelidir.
  • Yıkama sonrası saç protezi havlu ile yumuşak bir şekilde kurulanmalı ve ılık fön ile şekillendirilmelidir.
  • Sert bir cisim ile saçlar karıştırılmamalı ve kaşınmamalıdır.
  • Protez saç uygulamalarında özel kozmetik ürünler kullanılmalıdır. Protez saçların ömrünün daha uzun olması ve daha sağlıklı görünmesi açısından kullanılan ürünler önem taşır.

Protez Saç Kimlere Uygulanır?

Protez saç modelleri uygulaması için herhangi bir yaş ya da cinsiyet sınırlaması yoktur. Kendi bakımlarını yapmak için bir başkasından destek alan, hasta, yaşlı ve çocuklarda Protez saç uygulaması önerilmeyebilir. Bilinen bir alerjik durumu olan kişiler ve cilt hastalığı ya da saç bölgesindeki cildinde açık yarası bulunan kişiler için de protez saç uygulaması önerilmez.

Bu kriterleri taşıyan kişiler hariç yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkese oldukça güvenilir ve konforlu bir şekilde protez saç uygulaması yapılabilir. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemesi ve uygulama sonrası bir ilaç kullanılmaması birçok kişi tarafından protez saçın tercih edilme sebeplerinin başında gelir.

Protez saç kullanımı ile ilgili Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.