Protez Saç Boyanır Mı? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Boyanır Mı?

Protez Saç da tıpkı kendi saçınız gibi boyama imkanına sahiptir. %100 insan saçından üretilen protezler boyanabilir. Ancak sentetik malzemelerden tasarlanmış saçlar boya tutmaz. Eğer protez saçınızı boyamak istiyorsanız profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Saçınızı yıpratmayacak ürünlerle dilediğiniz saç rengine ulaşabilirsiniz. Protez saçlarınıza uygulayacağınız şampuan, saç kremi, bakım spreyi gibi ürünlerin anti bakteriyel olmasına dikkat etmelisiniz. Kepek karşıtı ve uygun PH değerinde ürünler, saçlarınızın yıpranmasını engeller. Böylece uzun vadede protez saçınızın kullanım ömrünü uzatabilir ve bakımlı parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Protez Saç Boyama İşleminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Protez saçlar,  kendi saçınız gibi zaman içerisinde çevresel faktörlerden etkilenir. Bu durum da protez saçların renginin birkaç tona kadar açılmasına neden olabilir. Kuaförünüzde kullanım talimatlarına uygun bir şekilde boya işlemi yaptırırsanız saçlarınız ilk haline dönebilir. Protez saç boya işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlar içinde en önemlisi protez saçların bir uzman tarafından boyanmasıdır. Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? İnceleyelim.

  • Saç boyası saçın alt yapısına kesinlikle değmemelidir.
  • Boyarken kullanılan tarak alt yapıyı zedeleyecek şekilde taranmamalıdır.
  • Protez saçlarınız normal saçlarınızdan saçların yerleşmiş olduğu file dokusu ile ayrılır. Bu da ekstra bir özen gerektirir.
  • Boyama sırasında kaliteli boya kullanılmalı ve asla boya açıcı kullanılmalıdır.
  • Saç boyası markası sıklıkla değiştirilmemelidir. Aynı içeriklere sahip olan doğal ürünler kullanılmalıdır.

Protez Saçlar Kimlere Uygundur?

Protez saç her yaştan ve herkes tarafından kullanılabilir. Özellikle erkekler tarafından daha çok kullanılsa da kadın kullanıcılar tarafından da tercih edilir. Saç protezi kullanmaya başlamadan önce bazı tahlillerin ve testlerin yapılması gerekir. Bu testlerin sonucuna göre cildiniz eğer herhangi bir alerjik reaksiyon göstermezse siz de protez saç uygulamasını tercih edebilirsiniz. Ciddi bir cilt rahatsızlığı yaşamayan kadın ya da erkek tarafından her yaşta tercih edilebilir. Protez saçların kullanımı, ömrü gibi birçok bilgiyi edindikten sonra kaliteli bir ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Siz de protez saç hakkında bilgi almak için Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.