Protez Saç Dökülür Mü? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Dökülür Mü

Protez Saç Dökülür Mü?

Saç bir insanın dış görüntüsündeki en önemli tamamlayıcılardan biridir. Genetik veya çevresel faktörler, sağlık sorunları gibi sebeplerle kadın ve erkeklerde geri dönüşü olmayan saç kayıpları yaşanabilir. Saç dökülmesi yaşayan kişiler zaman kaybetmeden kayıp yaşanan bölgeyi telafi edecek uygulamalar araştırır. Telafi aşamasında protez saç modelleri tercih edilen en güvenli çözüm yoludur. Büyük bir özenle %100 insan saçından tasarlanmış protez saçlar dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahip olduğu için özenle bakıldığı sürece kolay kolay dökülmez.

Saç Protezlerinin Özellikleri Nelerdir?

Protez saç, saç kaybı sorunu ile karşı karşıya kalan kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. Saç protezi uygulaması %100 doğal saçtan tasarlanan, birçok kişi tarafından tercih edilen bir uygulama şeklidir. Doğal saçtan tasarlanan saç protezleri sayesinde kellik sorunu yaşayan kişi hem bu sorundan kurtulmuş olur hem de saçlarında doğal bir görünüm elde eder. Saç protezlerinizi doğal kendi saçınız gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bakım önerilerine dikkat ederseniz protez saçınız uzun süre yıpranma, dökülme yaşamaz.

Saç Protezlerinin Dökülmemesi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Nelerdir?

Protez saç her ne kadar uzun ömürlü olacak şekilde tasarlansa da bazı bakım önerilerine uyulmazsa zaman içerisinde dökülebilir.

  • Protez saçlarınızı düzenli olarak taramalısınız. Düzenli olarak taradığınız protezleriniz yorulup yıpranmaz ve birbirine dolanmaz. Böylece daha uzun ömürlü olur.
  •  Sık dişli taraklardan uzak durmanız gerekir. Sık dişli taraklar protez saçlarınızın yıpranmasına ve kolay kopmasına neden olur. Protez saçlarınızın ömrünü uzatmak için geniş dişli taraklar kullanın.
  • Protez saçlarınızla deniz ve havuza girdikten sonra saçlarınızı mutlaka durulayın.
  • Protez saçlarınızı kuruturken nazik davranmalısınız. Saçlarınızı hırpalamadan kurutursanız, kolay yıpranmaz. Saçlarınızın birbirine dolanmasını önlemek için tek yöne kurutmanız daha uygundur
  • Şampuanlama en hassas bakım önerilerinin başında gelir. Şampuan ve saç kremi seçimlerinizde doğal ürünler olmasına özen gösterin. Saçlarınızı şampuanlarken karıştırmamaya özen gösterin.

Sıraladığımız Protez saç bakım önerilerine dikkat ederseniz, saç protezlerinizi uzun süre hiçbir dökülme ve yıpranma yaşamadan kullanabilirsiniz.

Siz de protez saç hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.