Protez Saç Gerçeğinden Ayırt Edilebilir mi? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Gerçeğinden Ayırt Edilebilir mi?

Protez Saç Gerçeğinden Ayırt Edilebilir mi?

Protez saç uygulamasıyla ilgili en çok merak edilenlerden biri, protez saçın gerçek saç ile benzer olup olmadığıdır. Protez saç, gerçek saçtan alınan örnek aracılığıyla kişinin kendi saçına uygun olarak üretilir. Kişinin yaşadığı saç dökülmesi ya da kellik sorununa çözüm için yapılacak üretimde gerçek saç dokusu esas alınır. Böylelikle günlük hayatta kişinin gerçek saç görüntüsüyle rahat hissetmesi sağlanır.

Protez Saç Gerçek Saç mı?

Protez saç, saç ekiminden farklı olarak ağrısız ve daha zahmetsiz bir işlemdir. Yine gerçek saçtan numune alınır ve saç dökülmesi veya kellik yaşayan kişiye saçlı deri yerleştirilir. Protez saç yöntemini popüler hâle getiren de gerçek saç görüntüsüne uygun bir işlemler zincirinden oluşmasıdır. Protez saç işlemi, kişinin günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceği bir protez üretimini kapsar. Doğal ve hijyenik üretim özelliğinden ötürü de protez saç, gerçek saçtan ayırt edilemeyecek bir görüntü elde edilmesine imkan verir. Protez saçın gerçek saç ile benzer bir görünüme sahip olması için ise bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlar şöyledir:

  • Uzman, güvenilir ve deneyimli bir saç protez merkezini tercih etmek,
  • Uygulanacak işlem ve yöntemler hakkında merkezden bilgi talep etmek,
  • Uygulanacak yöntemlerin içeriğini kontrol etmek ve araştırmak,
  • Protez saç yapısına uygun saç bakım rutinini gerçekleştirmek,
  • Protez saç yerleştirildikten sonra saçın bakımına ve yıkanmasına dikkat etmek.

Protez saç uygulaması, profesyonel bir ekip ve yöntem ile ele alındığında, daha uzun ömürlü bir kullanım sunar. Bununla beraber merkezin önerdiği bakım yöntemlerini ve rutinini de aksatmamak gerekir.

İstanbul Şişli Protez Saç Üretimi Merkezleri

Protez saç üretimi, son yıllarda oldukça talep gören ve talebe bağlı üretimi canlanan bir alandır. Hem kadınlar hem de erkekler için protez saç hazırlayan protez saç üretim merkezleri, İstanbul Şişli’de de hizmete açıktır. İstanbul Şişli saçın yapısına uygun protezler üreten merkezlere ev sahipliği yapar. Söz konusu yerler arasındaki Oscar Hair protez saç merkezi doğal saç görüntüsünde, en kaliteli saç protezlerini üretir. Eğer uzun zamandır saç dökülmesinden veya kellikten şikayetçi iseniz Oscar Hair danışmanlarıyla iletişime geçebilir ve doğal saçtan ayırt edilemeyen bir saç görünümüne sahip olabilirsiniz.