Protez Saç Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Protez Saç Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Protez saç, saç dökülme problemi yaşayanlar tarafından son yıllarda sıkça tercih edilen uygulamalardan biri. Protez saç uygulaması, kendi saçınızdan alınan saç teli örneğinin kopyalayarak çoğaltılmasıyla elde edilir. Dışardan bakıldığında doğal saçtan ayırt edilemeyen protez saç, sağlıklı ve hijyenik bir kullanım imkânı sunar. Seyrekleştiren ve kelliğe neden olan saç dökülmelerine karşı kısa sürede çözüm bulmak istiyorsanız, protez saç sizin için doğru tercih olacaktır.

  • Protez saç cerrahi bir müdahale gerektirmeyen bir işlemdir. Kendi saçınızdan alınan örneğin çoğaltılması ve saç derinize yapıştırılmasıyla gerçekleştirilir. Doğal saçınızla birebir aynı renge, kalınlığa ve dokuya sahiptir. Kendi saçınızdan ayırt edilemez. Bu işlemler sırasında ameliyat ve anestezi gibi cerrahi müdahaleler gerçekleştirilmez.
  • Protez saç uygulamalarında yapıştırıcılar kullanılır. Saç renginize, kalınlığına ve dokusuna uygun olarak üretilen protez saç, saç derisine yapıştırıcılar yardımıyla sabitlenir. Sabitleme işlemi sırasında kullanılan yapıştırıcılar, sağlığınıza zarar vermeyen içeriklere sahiptir.
  • Protez saç için ilk olarak, uygulamanın yapılacağı alan belirlenir. Saç derisi üzerinde seyrekleşen veya yoğun şekilde saç kayıplarının yaşandığı alanlar tespit edilir. Saç telinizden alınan örnek çoğaltılarak, önceden belirlenen alana özel yapıştırıcılar yardımıyla sabitlenir. Son olarak ise, saç tipinize ve yüz şeklinize uygun olarak saç tasarımı yapılır. Kendinizi aynada görmek istediğiniz şekilde protez saça şekil verebilirsiniz.
  • Protez saç uygulamaları, aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır. Birkaç saat içerisinde yapıştırma ve tasarım aşamaları tamamlanarak kullanıma hazır hâle getirilmektedir. Cerrahi uygulamalarda olduğu gibi sonuçlarını görmek için aylarca beklemenize gerek kalmaz.
  • Protez saç uygulamalarından hemen sonra, normal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Güneş’in veya suyun olumsuz etkilerinden kendinizi korumanız gerekmez. Havuza girebilir, sporunuzu yapabilir, yağmurda yürüyebilirsiniz. Herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için, şişlik veya ödem gibi sorunlarla da karşılaşmazsınız. Protez saçınızı taktırdıktan sonra rapor almanıza gerek kalmadan iş hayatınıza devam edebilirsiniz.
  • Protez saçlar 6 aydan başlayarak, 4-5 yıla kadar kullanabilmektedir. Protez saç uygulamalarında malzemenin niteliği kadar gösterilen özen de kullanım ömrünü etkiler. Protez saç, düzenli olarak bakımı yapıldığında daha uzun süre kullanılabilme imkânı sunmaktadır. Bakımını protez saç merkezlerinde veya evinizde kendiniz yapabilirsiniz.