Protez Saç ile Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç ile Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir

Protez Saç ile Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Protez saç ve saç ekimi, çeşitli sebeplerden dolayı saç kayıpları yaşayanların karşısına çıkan farklı alternatiflerdir. Yaşa bağlı olarak, hormonal sebeplerden, kemoterapi gibi tedavi süreçleri nedeniyle veya kazalara bağlı olarak gelişen fiziksel yaralanmalar neticesinde saç kayıpları yaşamış olabilirsiniz. Saç kayıpları sonrasında eski görüntünüze tekrar kavuşabilmek için protez saç veya saç ekimi işlemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Alternatifler arasından kendiniz için en idealini seçmek istiyorsanız; protez saç ile saç ekimi arasındaki farklar konusunda fikir sahibi olmanız gerekir.

Protez Saç ile Saç Ekimi Arasındaki Farklar

Protez saç ile saç ekimi arasında uygulama ve kullanım şekilleri açısından farklılıklar bulunmaktadır.

  • Protez saç cerrahi bir müdahale gerektirmez. Saç teli örneği alınarak doğal saçınızla %100 uyumlu olarak klonlanarak hazırlanır. Hazırlanan protez saç, özel yapıştırıcılar yardımıyla saç derisine yapıştırılır. Saç ekiminde ise vücudun ense, sakal altı, kol, göbek gibi bölgelerinden alınan saç köklerinin saç kaybı yaşanan bölgeye cerrahi yöntemlerle taşınması sağlanır. Kök hücre ile yapılan saç ekim işlemleri, karın bölgesindeki yağ dokularından alınan kök hücrelerin saç derisine enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Saç ekimi yönteminde, işlem sırasında lokal anestezi yapılır ve öncesinde çeşitli tahlillerin yapılması gerekir.
  • Protez saç uygulamasının sonuçlarını görmek için, 6-12 ay gibi süreler beklemenize gerek yoktur. Saçın seyrekleştiği ve döküldüğü alana bakılarak, ölçülendirilmesi yapılır. Alınan saç teli örneğiniz klonlanarak çoğaltılır, doğal saçınızla aynı renk ve kalınlıkta olması sağlanır. Protez saç hazırlandıktan sonra, yapıştırma ve tasarım aşamaları için 1,5-2 saat yeterli olmaktadır. Hacimli ve doğal görünümlü saçlarınızla yeni hayatınıza kısa sürede başlayabilirsiniz. Saç ekiminde ise istediğiniz sonuca kavuşabilmek için uygulamadan sonra en az 6 ay beklemeniz gerekir.
  • Protez saç uygulamaları, kaliteye ve kullanım şekline bağlı olarak 6 aydan 5 yıla kadar kullanım ömrü vadetmektedir. Naylonsu yapıdaki ve doğal görünümden uzak protez saçların kullanım ömrü, daha uzun olmaktadır. Saç ekimi ise ömür boyu kullanım imkânı sunmaktadır.
  • Protez saç uygulamasından sonra normal hayatınıza derhal dönebilirsiniz. Saç ekimi işleminden sonra ise şişliklerin geçmesi için 3-4 gün bol su içmeniz, saç ekimi yapılan bölgeyi birkaç gün su ile temas ettirmemeniz, 10-15 gün süreyle hamam ve sauna gibi sıcak alanlardan uzak durmanız gerekir.