Protez Saç İle Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

PROTEZ SAÇ İLE SAÇ EKİMİ ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Protez Saç İle Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bu sorunu yaşayan birçok insan öncelikle saç ekimi işlemini yapar. Ancak çoğu zaman bu işlem pek de işe yaramaz. Peki protez saç ve saç ekimi arasındaki farklar nelerdir? Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz.1. İki yöntemde aynı sorunu çözmek için uygulansa da saç ekimi sırasında yaşanan ağrılar, şişlikler, uzun bekleyişler ve sonucundaki durumlar protez saçta bu gibi sorunlar yaşanmaz.
2. Protez Saç 2 veya 3 saat içinde yapılırken diğer yandan saç ekimi için haftalar hatta aylar bekleyebilirsiniz.
3. Saç ekimi işlemi için kişinin saç dökme sürecini tamamen bitirmesi gerekir. Ancak protez saç da böyle bir sorun yaşanmaz saçlarınız seyrek olsa bile protez saç kullanabilirsiniz.
4. Saç dökülmesi erkeklerde 20-35 yaş arasında yaşanmaya baslar ve bu süreç içerisinde herhangi bir cerrahi müdahale uygulamak pek de doğru bir karar olmayabilir. Protez saçta ise böyle bir sorun yoktur istediğiniz zaman protez saç yaptırabilirsiniz.
5. Saç ekiminde çoğu zaman istenilen saç şekline sahip olunmuyor. Ancak protez saç sizin saç yanınıza göre hazırlanıp istediğiniz gibi yapılabilir.
6. Saç protezi profesyonel uzmanlar tarafından hazırlanarak gerçek insan saçından yapılan bir işlemdir. Saç protezi yapan dilediği gibi yaşayabilir. Ancak saç ekiminde bu durum o kadarda kolay değildir çok fazla ağrı çekebilirsiniz.