Protez Saç ile Spor Yapılabilir mi? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç ile Spor Yapılabilir mi

Protez Saç ile Spor Yapılabilir mi?

Protez saç uygulanmasından yararlanmak isteyen kişiler kullanım sırasında nelerle karşılaşacağı hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Özellikle spor sırasında protez saçların zarar görüp görmeyeceği merak edilen konulardandır. Doğal görünümü ve kullanım kolaylığı sayesinde saç kayıpları yaşayan kişiler tarafından en çok tercih edilen uygulamalardan birisi protez saçlardır. Protez saçınız ile günlük yaşamınıza her zamanki gibi devam edebilir; duş alabilir, denize ve havuza girebilir ve rahatlıkla spor yapabilirsiniz. Ancak, yıpranmadan uzun süreli bir kullanım elde etmek için protez saç bakım önerilerine uymanız gerekir.

Protez Saç ile Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kaliteli, materyallerle tasarlanan protez saçlar ile halı saha, koşu, tenis, yüzme gibi hareket isteyen sporlar rahatlıkla yapılabilir. Protez saçınız birinci sınıf malzemelerle başınıza yerleştirildi ise saç protezi ile rahatlıkla spor yapabilirsiniz. Spor esnasında protez saç hareketlerinizi kısıtlamaz. İnce yapılı protez saçlar daha az terleme yapar. Düzenli olarak spor yapıyorsanız protez saçlarınızın bakımlarını da düzenli olarak yapmanız gerekir.

Protez Saçın Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saç genetik faktörler ya da sağlık gibi sebeplerle saç kaybı yaşayan kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda %100 gerçek saçtan üretilen, protez saç yapıştırıcı bant ve özel solüsyonla kafa derisine sabitlenen tıbbi olmayan bir yöntemdir. Protez saç modelleri kişinin doğal saç özelliklerine uygun olacak şekilde tasarlanır. Uzun süreli bir kullanımın sırrı düzenli bakım önerilerine uymaktır. Doğal saçınızın bakımını nasıl önemsiyorsanız, protez saçınıza da aynı hassasiyetle yaklaşmanız gerekir. Protez saçın bakımı oldukça kolaydır.

  • Protez saçlar içeriği özel olarak yapılandırılmış tamamen doğal şampuanlarla yıkanmalıdır.
  • İçeriğinde alkol bulunan şampuan ve saç bakım ürünlerden uzak durmalısınız.
  • Saç bakımınız için kullandığınız saç kremi ve saç köpüğü gibi çeşitli malzemelerin başınızın tabanına temasından kaçınmalısınız.
  • Özellikle yüzme sporu ile ilgilenen kişiler, protezlerinin deniz ve havuz suyundan zarar görmemesi için mutlaka deniz ve havuz sonrası saçlarını yıkamalıdır.
  • Duş sonrası protez saç dikkatli ve nazik bir şekilde taranmalıdır.

Siz de protez saç hakkında bilgi almak için Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.