Protez Saç ile Yüzülür Mü? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç ile Yüzülür Mü

Protez Saç ile Yüzülür Mü?

Sosyal ilişkilerini devam ettiren sağlıklı bir bireyin her koşulda dış görünümüne önem vermesi olağandır. İnsanlar hayatlarının farklı dönemlerinde farklı kozmetik unsurlara ihtiyaç duyabilirler. Bu durum bazen, saç dökülmesi sorunu yaşayan biri için, bazen de kemoterapi sonrasında yaşanan ani saç kayıplarının telafisi için kullanılacak bir protez saç ihtiyacı olabilir. Bu ihtiyaç sizi, saç proteziyle ilgili araştırma yapmaya sevk edebilir. İstanbul protez saç fiyatlarıyla ilgili merkezimizden detaylı bilgi alabilir, merak ettiklerinizi danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

 

Saç protezinin kullanımıyla ilgili en sık sorulan sorulardan biri de protez saçla yüzmenin mümkün olup olmadığıdır. Güncel bir uygulama olan saç protezini yaptırmayı düşünüyorsanız, elbette kullanımıyla ilgili yeni alışkanlıklar edinmek gerekecektir. Bu alışkanlıkların kişisel tercihlere, yaşam biçimine uyum sağlamasını beklemek son derece doğaldır. Protez saçla yüzme konusunda merak edilenleri, yüzerken dikkat edilmesi gereken konuları ele alalım.

Protez Saçla Yüzme Konusunda Merak Edilenler

Protez saç, özel bir kafes sistemiyle oluşturulan sağlam bir file malzemenin üzerine, kendi saçınızın yapısına uygun formda üretilerek eklenen saçlardan oluşur. Bu ana form, kafa şekline özel olarak tasarlanır ve kafada sabit bir biçimde durabilmesi için özel içerikli yapıştırıcı bantlarla sabitlenir. Bu bantların, uygulama esnasında özenle yapıştırılması ve kullanımı sırasında talimatlara uyulması önem taşır. Merkezimizde danışmanların tavsiye edeceği biçimde, günlük ve periyodik bakımların yapılmasıyla beraber protez saçla yüzmede herhangi bir engel bulunmaz.

Ayrıca merkezimizde İstanbul protez saç fiyatlarıyla ilgili bilgi de alabilirsiniz.

Protez Saçla Yüzerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Saç protezi ve yapıştırıcı bantlar suyla temasa uygun biçimde üretilmiştir. Ancak vücuda eklenen bu malzemenin, insan eliyle üretilmiş olduğunu göz ardı etmeden, tavsiye edilen sürelerde bakımlarının yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Protez saçla yüzerken dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir;

  • Protezin ilk uygulandığı alışma döneminde, örneğin ilk birkaç hafta yüzme, sauna gibi suyla ve buharla temasın olduğu mekanlardan uzak durmakta fayda vardır.
  • İlk haftalarda periyodik bakıma, uygulamanın yapıldığı merkezde devam edilmesi daha uygun olur.
  • Tatilin hemen öncesinde saç protezi bakımının yapılması gerekir. Böylelikle tatil sırasında protezin uğrayabileceği deformasyon en aza indirilmiş olur.
  • Deniz suyu, klorlu su veya kaplıca suyuna maruz kalan saç protezinin, önce ılık suyla sonra özel kozmetik ürünlerle yıkanması, gün boyu birikmiş olan yabancı maddelerden arındırılmasını sağlar.

Protez saçla yüzme ve İstanbul protez saç fiyatları hakkında Oscar Hair Design danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.