Protez Saç İşlem Adımlar Nelerdir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç İşlem Adımlar Nelerdir?

Protez Saç İşlem Adımlar Nelerdir?

Protez saç işlemleri herhangi bir cerrahi girişimin söz konusu olmadığı, tamamen kişinin kendi saç teline özel olarak üretilen ve sağlıklı medikal yapıştırıcıların kullanıldığı uygulamalardır. Cinsiyet fark etmeksizin herkesin tercih edebildiği son zamanların popüler işlemlerinden birisidir. Uzman kişiler tarafından doğru adımlarla yapılması kullanacak kişinin memnuniyeti açısından oldukça önemlidir. Protez saç işlem adımları;

  • Ön Hazırlık

Öncelikle uzman kişi tarafından saçı yapılacak kişiyle bir ön hazırlık yapılır. İlk olarak protez saç işlemi yapılacak alan belirlenir. Ön hazırlıkta saçsız bölgenin bir kalıbının çıkartılması gerekir. Bunun için özellikle fazlasıyla seyrek olan bölgedeki saçlar kafa derisinden uzaklaştırılarak var olan saçların da hacimleri kontrol edilir. Sonrasında ise saçsız derinin çeşitli malzemeler yardımıyla bir kalıbı çıkartılır ve böylelikle ön hazırlık tamamlanmış olur.

  • Analiz

Protez saçın doğal görünümü, yapıldığı malzeme ve kullanım ömrü en önemli kriterlerdendir. Bu kriterlerin başarısı iyi bir analiz yapmaktan geçer. Uzman, bu işlem sırasında kişinin doğal saç rengini, uzunluğunu, kalınlığını ve yapısını analiz eder. Bu işlem kişinin son safhadaki görüntüsünden memnun olması için titizlikle yürütülmesi gereken önemli bir adımdır.

  • Tasarım

Ayrıntılarıyla yapılan analizler sonucunda saç tasarımına başlanır. Doğal saç içerikleriyle üretilen ve kendi saç telinin kopyalarıyla oluşturulan protez saç böylelikle doğal görünümünden ödün vermez. Bu saç telleri hava ve su geçirgenliğine sahip özel olarak üretilen fileli bir zemine sabitlenir.

  • Yapıştırma

Özenle yürütülen protez saç işlemlerinin son aşaması ise tasarlanan saçın yapıştırılma işlemidir. Bunun için alerjik reaksiyonlara sebep olmayan, cilde bire bir uygun içerikte özel medikal yapıştırıcılar kullanılır. Suya dayanıklı olarak üretilen yapıştırıcılar sayesinde kişi banyo yapmaktan, denize girmekten endişe etmeden hayatına rahatlıkla devam edebilir.

  • Kontroller

Protez saç evde bakım ve özen gösterildiği takdirde uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Fakat her ne kadar yeterli bakımı kişi kendisi yapsa da profesyonel bir destek oldukça önemlidir. Kişiye özel belirlenen 20-30 dakikalık kontrol periyotlarında uzmanlar protezlerin kontrollerini ve bakımını gerçekleştirerek kullanım ömrünü uzatmış olur.

Protez saç işlemleri hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.