Protez Saç Kullanım Ömrü Ne Kadardır? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Kullanım Ömrü Ne Kadardır

Protez Saç Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Saç dökülmesi kişilerin istemediği sorunların başında gelir. Geçmişten günümüze bireyler saç dökülmesine karşı bir dizi önlem almıştır. Gerek cerrahi gerekse de cerrahi olmayan önlemler sayesinde kişiler saç dökülen bölgeleri kapatmayı başarmıştır. Protez saç da kişilerin kullandığı yöntemlerin başında gelir.

Protez Saç Kullanım Ömrü

Protez saç yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında yaptırdıkları saçın kullanım ömrünün ne kadar olduğu gelir. Kişiler yaptırmak istedikleri protez saçların uzun ömürlü olmasını ister. Ancak, saçlar protez olduğu için kişinin kendi saçı gibi değildir. Kişinin kendi saçlarını kullanma ömrü varken protez saç kullanım ömrü olmaması mümkün değildir. Düğümleri sıkı atılan, estetik olmayan ve kalın bir saç protezinin ömrü yaklaşık 3 yıldır. Oscar Hair protez saç kullanım ömrü kişisel etkenlere bağlı olarak 3 yıldır. Kişinin saç bakımına verdiği önem protez saç kullanım ömrü konusunda belirleyici olan temel etkendir.

Kişilerin istedikleri saç modeli protez saç kullanım ömrü hakkında bilgi verir. Kişilerin ince ve gösterişli bir model tercih etmeleri protez saçların ömrünü kısaltır. Kullanıcıların bu modelleri tercih etmesi ortalama ömrü 1 ile 1.5 yıla düşürür. Saç protezi yaptıran kişiler protez saçın ömrünü uzatmak için belirli aralıklarla bakım yaptırması gerekir. Düzenli aralıklarla bakım yaptıran kişiler protez saç kullanım ömrü uzatmak için gerekli adımı atmış kabul edilir. Bunun yanında protez saç bakım işlemlerinde kullanılan solüsyonlar kullanım süresini uzatabilir etkiye sahiptir. Önemli olan kişinin protez saçı seçerken düğümleri sıkı olan kalın tercihlerde bulunması ve belirli aralıklarda bakım yaptırmasıdır.

Protez Saç Kullanım Ömrü Uzatmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

  • Gerçek saçlarının dökülmemesi için belirli periyotlarda bakım uygulayan kişilerde saç dökülme oranı daha düşüktür. Aynı şekilde protez saç kullanım ömrü için de protez saçlara bakım yapılması gerekir.
  • Protez saçlarınızı yaptırdığınız yerdeki uzman kişilerden bakım için belirli bir periyot oluşturmalarını isteyin. Belirlenen periyotlara riayet ederek bakımı aksatmayın. Bu durum saç protezlerinin daha uzun kullanılmasını sağlar.
  • Saç protezleri için üretilmiş olan ürünlerle saçların yıkanması kullanım ömrünü uzatır.
  • Protez saçların ince dişli veya sert fırçalarla taranması kullanım ömrünü kısaltır. Bu yüzden tarama işlemi için geniş dişli taraklar tercih edilmelidir.
  • Protez saçlara şekil verilmek istendiğinde kesinlikle fön makinesinin en düşük seviyesi kullanılmalıdır. Düşük ayarda kullanılan fön makinesi protez saçlara daha az verir.
  • Bazı durumlarda saç derisinde kaşınma yaşanabilir. Kaşınma durumunun yaşanması anında saçlar sert bir şekilde değil de parmak uçlarıyla kaşınmalıdır. Bu durum protez saçların daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlar.
  • Protez saç yaptırdığınız merkezde belirli aralıklarda bakım yaptırırken protez saç kafanızdan çıkartılır. Kafanızdan çıkartılan protez saça çözücü maddeler kullanılarak daha hacimli ve parlak gözükmesi için işlemler uygulanır.

Protez saç kullanım ömrü hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.