Protez Saç Kullanım Süreleri - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Kullanım Süreleri

Protez Saç Kullanım Süreleri

Protez saç, kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Doğru ve periyodik aralıklarla bakım uygulandığı zaman kullanım süreleri farklılık gösterir. Bireyler, uzmanların önerilerine uyarak uzun ömürlü bir kullanım imkânına sahip olur. Bazı kriterler çerçevesinde hareket edilerek istenilen sonuca ulaşılır.

Protez Saçın Ömrünü Uzatmak İçin Uygulanması Gereken Adımlar Nelerdir?

Kişilerin orijinal saçı, pek çok nedenden dolayı dökülür. Bunun sonucunda, özgüven kaybı yaşamamak adına protez saç uygulaması tercih edilir. Teknik sonrası, bakım kriterlerine uyularak uzun süreli bir kullanım sağlanır. Bakım aşamaları;

  • Cilde yerleştirilen bantlar zaman içerisinde erimeye başlar. Sonrasında, saçlara bulaşarak sertleşir. Bu durum, saçın altyapısı ile olan bağlantısını zayıflatarak ömrünü kısa sürede tamamlamasına neden olur. Bakımınızı düzenli yaparak olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.
  • Bakım sürecinde kullanılan kimyasal maddelerin içeriği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Uygulama sırasında tercih edilen malzemeler ile eş değer ürünlerin kullanılması, saçın parlaklığının ve canlılığının korunmasına destek olur.
  • Saçın kopmaması açısından geniş dişli tarakların kullanılması önerilir. Dikkatli bir şekilde tarayarak zarar görme ihtimalini azaltabilirsiniz.
  • Protez saç kaşındığı zaman tırnaklar yerine parmak uçlarının kullanılması önerilir. Böylece, saçın dibinde bulunan düğümlerin kopmasına engel olabilirsiniz.
  • Fön, maşa ve balyaj gibi işlemler, saçın dayanıklılığını ve ömrünü azaltır. Bu yüzden, fön çekerken soğuk ve ılık arası hava kullanılması gerekir.
  • Saçınızı, suyun akış yönünde tarayarak köpürtmeniz ve sonrasında aynı şekilde durulamanız sağlıklı olur. Bu teknik, birbirine dolanmasını önler. Böylece, saç açıcı malzemeler kullanmadan tarayabilirsiniz.

Protez Saçın Kullanım ve Bakım Süreleri Nedir?

Protez saç uygulamasının ömrü, yaklaşık iki haftada bir bakım yapıldığı zaman uzar. Saçın 2 ile 3 gün ara ile yıkanması, yıpranması ve kurumasını önler. Özel olarak üretilen şampuan ve bakım ürünlerine odaklanmak gerekir. Düzenli ve doğru bir şekilde bakım yapıldığı zaman hassasiyet azaltılarak saçın kullanım süresi, ortalama 4 ile 5 yıla kadar uzatılır. Saç tellerinin kalınlığı ve teknik sırasında kullanılan malzemeler, süre üzerinde etkili bir role sahiptir. Protez saç kullanım süreleri hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.