Protez Saç Malzemeleri Nelerdir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Malzemeleri Nelerdir?

Protez Saç Malzemeleri Nelerdir?

Protez saç, kişiye özel olarak tasarlanan popüler bir yöntemdir. Doğal bir görünümün hedeflendiği bu teknik, kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir. Protez saç malzemeleri, üretimden uygulama aşamasına kadar geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Sağladığı doğal görünümün arkasında, kullanılan bu ürünler yer alır. 

Protez Saç Malzemelerinin Özellikleri Nelerdir?

Protez saç uygulamasının en önemli materyallerinden biri doğal saçlardır. Bireylerden alınan numune saçlar çoğaltılır. Kendi saç yapınıza uygun olarak üretilir. Böylece, sağlık ve güvenlik açısından sorun yaşama ihtimali minimuma iner. Özel bir zemin malzemesi ile estetik bir görüntü yakalanır. Bu fileli ürünün üzerine saç telleri yerleştirilerek sabitlenir. Hava ve su geçirgenliğine sahip olan bu malzeme, üretim aşaması içerisinde çeşitli testlerden geçirilir. Protez saçlara uygun olarak imal edilen özel yapıştırıcı çeşitleri, içeriği ile medikal bir üründür. Bu malzeme türü, saçın deriye sabitlenmesini sağladığı için özgür bir şekilde hareket edebilirsiniz. Kayma ya da düşme gibi sorunlar yaratmayarak güvenli bir kullanım imkânı tanır. Bütün aktiviteleriniz içerisinde hareket esnekliği sağlar. Suya dayanıklı olan bu özel medikal yapıştırıcılar, alerjik reaksiyonlara neden olmayan bir içeriğe sahiptir. Yapısı sayesinde saçınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Protez saç malzemeleri, doğal içerikleri ve yapıları ile kullanıcılara güvenli bir kullanım sunar. Doğallığınızdan ödün vermeden estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.      

Protez Saç Bakımı Süreci Ve Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Protez saç bakımının dikkatli ve kaliteli malzemeler ile yapılması gerekir. Bakım ve temizlik süreci, 2 ile 8 hafta arasında değişen aralıklarda uygulanır. Protez saç bakımında kullanılan malzemeler;

  • Saçlara ve cilde zarar vermeyen saç çözücü,
  • Su bazlı yapıştırıcılar.

Bu malzemeler ile ilgili profesyonellerden bilgi alarak saçınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Protez saç malzemeleri ile bakım yapılırken dikkat edilmesi gereken kriterler;

  • Malzemelerin medikal özelliklere sahip olması,
  • Uzman önerilerini göz önünde bulundurmak,
  • Orijinal ve protez saçın parlaklık, yumuşaklık ve yapısına uygun ürünler tercih etmek,
  • Kaşıntı ya da tahriş gibi durumlar yaratabilecek sert yapılı ürünler kullanmamak,
  • Alerji gibi durumlar yaşanırsa, saçın uygulandığı merkeze başvurmak.

Protez saç malzemeleri ve bakım süreci, özenli bir şekilde gerçekleştirilerek sağlıklı ve canlı bir görüntü hedeflenir. Protez saç malzemeleri hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.