Protez Saç Modeline Nasıl Karar Vermelisiniz? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Modeline Nasıl Karar Vermelisiniz

Protez Saç Modeline Nasıl Karar Vermelisiniz?

Saç dökülmesi ve seyrekleşmesi pek çok dış etkene bağlı olarak yaşanabilir. Saçsızlık sorununu ortadan kaldırmak için protez saç modelleri oldukça ideal bir uygulamadır. Saç protezi işlemleri uzman ve profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Kişinin protezle ilgili herhangi bir sorun yaşamaması için saç analizlerinin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Protez saç %100 insan saç telinden tasarlandığında çok daha doğal bir görünüm elde edilir.

Protez saçlar kadın ve erkek her yaştan insan tarafından büyük ilgi görüyor. Protez saç uygulamalarının hijyenik bir şekilde yapılmasının yanı sıra aynı titizlikle protez saçların modeline de karar vermek gerekir. Model seçiminde doğru tespit yapabilmek için bir uzmandan destek almak oldukça yararlı olacaktır.

Protez Saç Modeli Belirlenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Protez saçların memnuniyetle kullanılabilmesi için kişinin kendisine en uygun protez saçı tercih etmesi gerekir. Protez saç seçiminde renk, şekil ve uzunluk kişinin tercihine göre hazırlanabilir.. Kişiye uygun protez saç modelinin belirlenmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Cinsiyet ve kişinin yaşam tarzı
  • Kişinin sağlık durumu
  • Saçın durumu
  • Tercih edilen saç modeli
  • Kişinin alın çizgisi yüz yapısına uygun bir şekilde belirlenmelidir.

Protez Saç Tercihinden Önce Bilmeniz Gerekenler

Protez saç uygulaması hizmeti veren merkez seçiminde dikkatli ve hassas davranmak gerekir. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan sıkıntılar yaşanabilir. Size uygun olan protez saç modelinin tespit edilmesi için uzman ve profesyonel kişilerden destek almanız önemlidir. Saçınızın özellikleri, cilt yapınız ve tercih edeceğiniz model seçeneklerini dikkatle değerlendirerek protez uygulamalarının yapılması, başarılı bir sonuç almak için önemlidir.

Protez uygulamasının kalitesi ve değeri de dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Düşündüğünüz gibi güzel, bakımlı ve parlak saçlara kavuşmak protez uygulamaları ile artık çok kolay. Protez saçın yapılması ile işlem son bulmaz. Protezin bakımına da büyük önem verilmesi gerekir. Uzman tarafından alacağınız detaylı bilgiler sayesinde protez saçınızı uzun ömürlü kullanmanız mümkündür.

Protez saç modeli belirlerken aklınıza takılan soruları sormak için Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.