Protez Saç Nasıl Kullanılır? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

PROTEZ SAÇ NEDİR? NASIL KULLANILIR? KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Protez Saç Nasıl Kullanılır?

Protez saç, özel yapıştırıcılar yardımıyla kafa derisine yapıştırılır. Ancak peruk gibi yapay duymaz. Kişiye özel olarak hazırlandığından doğal saçtan ayırt edilemez. Protez saç uygulamasında, saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi cerrahi işlemler yoktur ve 4-6 ay gibi uzun bekleme süreleri içermez. Uygulama ve kullanım kolaylığı sunması nedeniyle, birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilmektedir. Ancak, uygulama işlemi sırasında yapıştırıcıların kullanılması nedeniyle; “Protez saç nasıl kullanılır?” sorusu akıllarda soru işareti bırakabiliyor. Protez saç tekniğinde kullanılan yapıştırıcılar, aktif günlük hayatın gerekliliklerini karşılayacak şekilde ve sağlığa uygun olarak üretilir.

Protez Saç Kullanırken Terlemekten Korkmayın

Protez saç, terden etkilenmez. Spor yaparken, bir yere koşarak yetişmeniz gerektiğinde veya sıcak havalarda düşme-kayma endişesi taşımadan, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanılan yapıştırıcı kaliteliyse ve kafa yapınızla uyumlu bir saç protez kalıbınız varsa, terden dolayı endişe duymanıza gerek yoktur.

Protez Saçı Havuzda Kullanabilirsiniz

Protez saç, sudan etkilenmez. Protez saç kullanırken duşunuzu alabilir, denize veya havuza rahatlıkla girebilirsiniz. Kişinin günlük hayatını sekteye uğratmayacak şekilde hazırlanan protez saçlar, sosyal aktivitelerden uzak kalmanıza neden olmaz. Yeni ve hacimli saçlarınızla, eskisinden çok daha sosyal ve aktif bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

Protez Saçı İstediğiniz Saç Modeliyle Kullanın

Protez saç, istediğiniz saç modeline sahip olabilmenize imkân tanır. Kafa şeklinize ve saç yapınıza birebir uyumlu olacak şekilde hazırlanan protez saç, istediğiniz saç modeline göre kesilip şekil verilebilecek yapıdadır. Uzman saç tasarımcıların ellerinden çıkan modellerle, kendinizi daha özgüvenli hissedersiniz.

Protez Saça Bakım Yaparak Kullanın

Kişisel temizliğine önem veren kadın ve erkekler, protez saç bakımında zorlanmayacaktır. Normal saç bakımınızı nasıl belli bir rutinde yapıyorsanız, protez saçınız için gerekli olan bakım rutinine de bağlı kalmanız gerekir. Protez saçlar kullanım şekline ve bakımına bağlı olarak; 2-3 aylık, 6 aylık, 2 yıllık veya 5 yıllık olabilmektedir. Kullandığınız protez saçın uzun ömürlü olması, bakımına gösterdiğiniz özenle çok ilişkilidir. Protez saç üretiminde kullanılan malzemenin kaliteli olması ve işçiliğinin uzman ellerce gerçekleştirilmesine ek olarak; protez saçın bakımının doğru şekilde yapılması uzun zamana yayılan bir memnuniyet sağlayacaktır. İşlemi yaptırdığınız protez saç merkezinin tavsiyeleri doğrultusunda ve önerdiği bakım ürünlerini kullanarak; protez saç bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, ince dişli veya sert taraflar yerine, geniş dişli ahşap tarakları tercih edebilirsiniz.
Daha detaylı bilgi almak veya randevunuzu oluşturmak için, lütfen tıklayın.