Protez Saç Nasıl Temizlenmeli? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Nasıl Temizlenmeli

Protez Saç Nasıl Temizlenmeli?

Protez saç, saç dökülmelerine karşı pratik çözüm sunan en ideal yollardan biridir. Bölgesel saç dökülmelerinde uygulanan protez saçlar, kendi saç örneğinizi baz alarak yapılan uzun vadeli bir yöntemdir. Protez saçın uygulanması kadar temizlik içeren bakımı da son derece önemlidir.Özellikle saçın yıkanması ve bakım ürünleri ile desteklenmesinde bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bundan dolayı da “Protez saç nasıl temizlenir?” konusuna vâkıf olmak lazımdır.

Protez Saç Nasıl Yıkanır?

Kadınların ve erkeklerin tercih ettiği uzun ömürlü saç estetik yöntemlerinden olan protez saç, size ait saç örneğiyle uygulanır. Bu yöntemin uzun ömürlü olmasını sağlayan etkenlerden biri ise protez saçın doğru yöntemlerle bakımının yapılmasıdır.

Protez saç yıkama konusunda bilinmesi gerekenlerden biri de saçın yapısına ve kullanılan ürünlerin seçimlerine göre protezin ilk günkü gibi korunabileceğidir.. İşlem uygulandıktan sonra saçın yapısına uygun ürünleri kullanmanız gerektiği, işlemi uygulayan merkez tarafından size bildirilir.

Normal saçlarda olduğu gibi protez saçların yıkanmasında da benzer süreçler geçerlidir. Yalnız saça uygun olmayacak ürünlerin kullanılması yan etki gösterip saç yapısını bozar. Bunun önlenmesi için hem protez saçın hem de daha sonra kullanılacak bakım ürünlerinin kaliteli olması gerekir. Protez saç işleminden sonra saçı rahatlıkla yıkayabilirsiniz; fakat doğru ürün kullanımına ve uzman görüşlerine dikkat etmeniz gerekir. Düzenli saç bakımı, orijinal saçlarda olduğu gibi protez saçın da sağlıklı ve canlı görüntüsünü destekler.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saç bakımı ve temizliği konusunda belli başlı ürünlere ihtiyaç vardır. Öncelikle protezlerin saça yerleşmesini sağlayan yapıştırıcı bantlar konusu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Protez saç bandı solüsyonunun gücünü kaybetmemesi için düzenli saç bakım rutini önemlidir. Ayrıca herhangi bir bakteri veya alerji durumunu önlemek amacıyla da profesyonel bakım ürünlerine yönelmek en doğrusudur.

Genel olarak protez saç bakımında şunlara dikkat edilir:

  • Kullanılacak tüm saç bakım ürünlerinin medikal özellikte olması,
  • Bizzat işlem yapılan merkezdeki uzman tavsiyelerine göre hareket etmek,
  • Orijinal ve protez saçın parlaklığına, yapısına ve yumuşaklığına göre ürünler seçmek,
  • Kaşıntı ve tahriş gibi yaşanabilecek durumlarda, saç derisini yıpratan sert ürünlerle müdahale etmemek,
  • Herhangi bir alerji ya da olumsuz durum olduğunda kontrol amaçlı saçın uygulandığı merkeze başvurmak.

Protez saç, saç derisine doğrudan bir müdahale olduğu için mutlaka uzman ve profesyonel merkezlere danışmanız gerekir. Uzun süredir saç dökülmelerinden muzdaripseniz ve protez saç konusunda yetkin bir merkez arıyorsanız Oscar Hair danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.