Protez Saç Ne Kadar Sürede Hazırlanır? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Ne Kadar Sürede Hazırlanır?

Protez Saç Ne Kadar Sürede Hazırlanır?

Genellikle yaşla birlikte ortaya çıkan genetik faktörlerin yanında yanlış beslenme ve stres gibi faktörlerin de rol aldığı saç dökülmesi hem erkeklerde hem kadınlarda ortaya çıkan bir durumdur. Seyrek saçların veya daha da ilerisi olan kellik durumunun en sağlıklı çözümlerinden biri saç protezleridir. Her kişinin kendi isteği doğrultusunda kendi doğal saçları rehber alınarak yapılan protez saçlar günümüzde popülerliğini artırmaktadır.

Protez Saç Ne Kadar Sürede Hazırlanır?

Protez saç işlemi; genetik, herhangi bir deri hastalığı sonucu, kemoterapi sonrası veya yaş sebepli ortaya çıkan normalden fazla dökülmesi sonucu oluşan seyrek saçlarda veya tamamen saçsızlık durumlarında uygulanabilir. Bu uygulama ne kadar erkeklere özgü sanılsa da bu fikir yanlış olup kadınlar da gönül rahatlığıyla protez saç işleminden faydalanabilirler.

Protez saçlar tamamen kişiye özel, kendi saçından örnekler alınarak çoğaltılan ve bir kalıp oluşturulan işlem basamaklarına sahiptir. Protez saçların hazırlanması için eskiden 3-6 ay arası bir zaman dilimine ihtiyaç duyulurken günümüzde 1 hafta içinde kullanıma hazır hale getirilebilir. Üstelik kişinin tamamen kendi doğal saç telinden klonlanarak üretilen saçlarla bu işlem yapılır. Seyrek saçlarıyla gelen bir kişi aynı gün içerisinde 2,5-3 saat gibi bir zamanda kendi saçıyla bire bir özellikleri taşıyan protez saçlara sahip olabilir ve hayatına kaldığı yerden aynı şekilde devam edebilir.

Protez Saçın Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Protez saçların kullanım ömrü birçok faktöre bağlıdır ve bu faktörlerden bazıları protezle bazıları ise kullanıcıyla ilgili durumlardır.

  • Protezin ömrü, kişinin saçı kullanma şekline ve yaptığı bakıma paralel olarak belirlenebilir. Aynı saç protezlerini bazı kişiler bir yıl kadar kullanabilirken bazıları gösterdiği özenle bu süreyi bir buçuk iki yıla kadar uzatabilir.
  • İki ila üç günde bir yıkanması, bakımının yapılması, doğru kullanımı ile saçın ömrü dört veya beş yılı da bulabilir.
  • Kişinin kontrol periyotlarına gitmesi, kullandığı bakım malzemeleri ve bakım süreleri yine protez saç ömrünü etkileyen en önemli faktörlerdir.
  • Protezin kendi özellikleri de bu süreyi etkiler. Örneğin kalın saç tellerine sahip protezler ince tellilere göre daha uzun bir kullanım ömrü vadeder.

Protez saçın hazırlanma süreleri hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.