Protez Saç Neden Tercih Edilmelidir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Neden Tercih Edilmelidir?

Protez Saç Neden Tercih Edilmelidir?

Protez saç, seyrekleşen veya kelliğe neden olacak ölçüde saç kayıpları yaşayan saç derilerine uygulanan kozmetik bir işlemdir. Protez saç hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Saç ekimine kıyasla daha az risk barındırması dışında, protez saçı tercih etmek için birçok neden bulunmaktadır.

Protez Saçla Kısa Sürede İstediğiniz Sonucu Elde Edersiniz

Protez saç uygulaması, ölçümler yapıldıktan ve klonlama aşamaları gerçekleştirildikten sonra 1,5-2 saat gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Hayalinizdeki saçlara çok kısa bir sürede sahip olarak, normal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Protez Saç Doğal Saçlarla Uyumludur

Protez saç, peruk gibi kaba ve yapay değildir. Saç telinden alınan numunelerin klonlanarak üretilmesiyle elde edilir. Doğal saçınızla %100 uyumlu olacak şekilde, aynı renk ve kalınlıktaki protez saçı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Protez uygulama işlemi uzman eller tarafından gerçekleştirildiğinde, dışarıdan anlaşılamayacak şekilde doğal bir görünüm elde edilir.

İstediğiniz Saç Modeliyle Yaşayın

Protez saç uygulaması; ölçülendirme, klonlama, yapıştırma aşamalarından sonra, son olarak tasarımla neticelendirilir. İstediğiniz saç modeline tasarım aşamasında kavuşabilirsiniz. Size yakışan bir modeli tercih ederek sosyal hayata karışabilirsiniz. Yeterli niteliğe sahip protez saçlar, gerekli esnekliğe sahip olduğundan kolayca şekil alır. Süreç içerisinde farklı modelleri uygulamak isterseniz, saç şeklinizi değiştirebilirsiniz.

Sosyal Aktivitelerden Geri Kalmazsınız

Saç ekimi gibi lokal anestezi uygulanarak yapılan yöntemlerden sonra, bir süre sosyal hayata katılımınız kısıtlanır. Saçınızın suyla temas etmemesi, hamam ve sauna gibi sıcak alanlarda bulunmamanız gerekir. Şişkinliklerin geçmesi için 3-4 gün süreyle, bol su içmeniz istenir. Protez saç uygulamasında ise herhangi bir cerrahi müdahale gerçekleştirilmediği için, saç protez merkezinden çıkar çıkmaz sosyal hayata katılabilirsiniz. Üstelik hayatınızda herhangi bir değişiklik yapmadan; eskisi gibi havuza girerek, duş alarak veya sporda istediğiniz kadar terleyerek gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz.

Protez Saçın Kullanım Ömrünü Bakımla Uzatabilirsiniz

Protez saçın kullanım ömrünü 1,5 yıla kadar uzatabilmek sizin elinizdedir. Kullanım ömrü 4-5 yıla kadar uzayan protez saçlar da bulunmaktadır ancak onlar; doğal görünümden uzak naylonsu bir dokuya sahip olan ürünlerdir. Yeterli estetik görünüme ve niteliğe sahip protez saçları, doğru bakım ürünleriyle ve yöntemlerle uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz.