Protez Saç Nedir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

PROTEZ SAÇ NEDİR? NASIL KULLANILIR? KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Protez Saç Nedir?

Protez saç, farklı nedenlerle dökülen saçları herhangi bir cerrahi veya tıbbi işlem uygulanmaksızın yerine koyma işlemidir. İnsanın doğal saçlarıyla %100 uyum yakalayan protez saç, saç derisinin tamamına uygulanabildiği gibi sadece dökülen kısımları için de hazırlanabilir. Kişiden alınan saç teli örneğinin klonlanmasıyla elde edilen protez saç, doğal saç rengiyle ve yapısıyla uyumlu bir görünüm sunar. Hazırlanan protez saç, özel bir yapıştırıcıyla kafa derisine yapıştırılır. Protez saç, tamamen doğal insan saçından üretildiği ve hiçbir acı hissettirmeden uygulanabildiği için kadın ve erkeklerin kullanımı için uygundur. Kişiye özel olarak hazırlanır. Kullanımı çok kolay ve sağlıklıdır.

Protez Saç Uygulama Aşamaları

Protez saç uygulaması 3 aşamada gerçekleştirilmektedir:
1. Ölçülendirme: Protez saçın ölçülendirme aşamasında, saçınızın seyrekleştiği veya döküldüğü alanlar tespit edilir. İleride dökülme olasılığı bulunan bölgeler de hesaba katılarak, bir kalıp çıkarılır. Kalıbın nasıl olacağına karar verilirken kişinin kafa yapısı, beklentileri, yaşam tarzı ve çevresi dikkate alınır. Bu nedenle sizi dinleyen ve anlamak için çaba sarf eden kişilerle çalışmanız, alacağınız sonucu olumlu yönde etkileyecektir. Kalıba uygun olarak hazırlanacak protez saç için kişinin saç tellerinden numune alınır. Protez saç, numune saç telleriyle birebir aynı renge ve kalınlığa sahip olacak şekilde üretilir. Doğal saç yapısıyla %100 uyumlu olarak hazırlanan protez saç, dışarıdan bakıldığında gerçek saçtan ayırt edilemeyecek yapıda olmalıdır.
2. Yapıştırma: Protez saç istenen ölçülerde hazırlandıktan sonra, yapıştırma işlemi için kişiyle irtibata geçilir ve bir randevu verilir. Randevu sırasında, yapıştırma işlemine geçilmeden önce, saç derisinin hazırlanması gerekir. Bu aşamada saç protezinin yapıştırılacağı alanda kalan saçlar varsa, tıraş edilir. Daha önceden belirlenen saç tasarımına uygun olarak, protez saç uygulanmayan alanların saç kesimi de gerçekleştirilir. Saç kesimi işlemi bittikten sonra, saç protezinin altında bulunan özel bantlar yardımıyla dikkatli bir şekilde kafa derisine yapıştırılır. Yapıştırma işlemi sırasında, uygun gerginliğin sağlanması ve saç çizgisinin aşılmaması gerekir. Yapıştırma işlemi, uzman ellerce yapılmalıdır.
3. Tasarım: Saç protezinin en son aşamasıdır. Kafa yapınıza ve saç tellerinize uygun olarak hazırlanan saç protezi yapıştırıldıktan sonra, kişilerin yüz yapısına ve istedikleri modele uygun şekilde saç kesimi gerçekleştirilir. Saç tasarımının yapıldığı bu aşamadan sonra protez saç istenildiği şekilde taranıp şekil verilebilir. Saç protezi ne kadar kaliteli olursa olsun, doğru bir tasarımla şekillendirilmediği sürece memnuniyet sağlanamaz.