Protez Saç Nedir? Oscar Hair Protez Saç Merkezi - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

PROTEZ SAÇ NEDİR? OSCAR HAİR PROTEZ SAÇ MERKEZİ

Protez Saç Nedir? Oscar Hair Protez Saç Merkezi

Protez Saç Nedir? Protez saç  farklı tipteki kafa derisine gerçek insan saçından alınan saç telleri üzerinden uygulanan bir tedavi şeklidir. Bu uygulama kellik ve saç seyrekliğinde uygulanan medikal bir işlemdir. Bu işlemler kişiye özel olarak uygulanır. Hastanın kendi saçlarına en yakın saçlar uygulanır. Kişinin saçlarının çıkış yönü ya da saç rengi gibi tüm unsurlar dikkate alınarak istenen ölçülerde bir saç uygulaması yapılır.

Dünyada ilk defa protez saç terimi 1990’lı yılların sonuna doğru Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıktı. Genellikle kanser tedavisi sürecinde saçlarının tamamını kaybeden hastalara yönelik uygulanmaya başladı. Daha sonra yaşanan gelişmelerle bölgesel saç dökülmelerine bağlı kayıplarda da başarılı uygulamalar yapılmaya başladı.

Amerika’dan dünyanın birçok yerine yayılan protez saç uygulaması ülkemizde de son yıllarda saç tedavisi olmak isteyen hastaların ilk tercihi oluyor. Dünyada  Naomi Campell, John Travolta, Elton John, Sean Connery, Nicolas Cage, Jude Law, Matthew McConaughey, Tom Hanks, Chris Martin, Hugh Laurie, Edward Norton, Robbie Williams, Enrique Iglesias, Al Pacino, Ben Affleck gibi dünyaca ünlü isimler protez saç uygulamalarına başvurmaktadır.

Günümüzde protez saç uygulamaları birçok siyasetçi tarafından da tercih edilmektedir.  Doğal bir çözüm olduğu için protez saçlar doğal görünüm elde etmek isteyen hastalar için tercih edilen bir yöntemdir.  Protez saç uygulamasında tamamen hastanın kendi tercihlerine ve kafa ölçüsüne göre üretim yapılır.

Protez saç uygulaması hastanın ölçüleri alındıktan sonra yapılan tasarım üzerinden gerçekleştirilir. Protez saç uygulaması sonrasında hastanın taleplerine özel üretim gerçekleştirilir ve hastanın kafa derisine özel bir solüsyon ve bantlar yardımıyla uygulanır. Protez saçların günlük hayatta kullanımı da son derece basittir. Bu saçlarda hastalar hiçbir sorun yaşamadan denize girebilir ya da günlük aktivitelerini yerine getirebilirler. Bu yüzden protez saç uygulamalar yoğun olarak tercih edilmektedir.

Protez saç uygulamalarıyla ilgili aklınıza takılan her konuyu merkezimize uğrayarak öğrenebilirsiniz. Sizleri misafir etmekten onur duyarız.  Protez saç fiyatları ve diğer tüm sorularınız hakkında bize ulaştığınızda bilgi alabilirsiniz. Deneyimli protez saç uzmanlarımız ile sizlere doğal sonuçlar sunuyoruz.