Protez Saç Nelerden Yapılmaktadır? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Nelerden Yapılmaktadır

Protez Saç Nelerden Yapılmaktadır?

Protez saç doğal saçlarınızla aynı renk, dalga şekli ve kalınlığa sahip olacak şekilde üretilir. Tamamen kişiye özel olarak üretilen protez saç, en popüler saçlandırma yöntemlerinden biridir. Doğal bir görünüm vermesi nedeniyle hem kadın hem erkekler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Protez saçın sağladığı doğal görünümün arkasında, yapımında kullanılan malzemeler bulunmaktadır.

Protez Saç Tamamen Doğal Saçlardan Üretilir

Protez saçın üretiminde, doğal saç telleri kullanılır. Numune olarak alınan saç tellerinin klonlanmasıyla üretilen protez saç, tamamen doğaldır. Kaliteli bir protez saçta sentetik malzemeler kullanılmaz. Kendi saç yapınıza uygun olarak üretilen protez saçlar, tamamen doğal bir görünüm sağlar. Perukta olduğu gibi kabarık ve yapay bir görüntüyle karşılaşmazsınız. Doğal saç yapınızla uyumlu bir saçlandırma işlemi için, tamamen doğal saçlardan üretilen protez saçı tercih edebilirsiniz.

Özel Zemin Malzemesiyle Doğal Saç Derisi Görünümü

Protez saçın elde edildiği doğal saçların yanı sıra, üretiminde özel zemin malzemesi de kullanılır. Saç tellerinin iliştirildiği ve doğal bir saç derisi görünümü yakalanmasını sağlayan, özel bir zemin malzemesi tercih edilmektedir. Saç telleri, özel zemin malzemesinin üzerine sabitlenir. Özel zemin malzemesi, sağlık koşullarına uygun olacak şekilde hava ve su geçirgenliğine sahiptir. Cildi tahriş etmeyecek bir formda, çeşitli testlerden geçirilerek elde edilmektedir. Fileli bir yapısı vardır. Özel zemin malzemesi sayesinde protez saçın doğal saç derisi görünüme sahip olması da sağlanmaktadır. Rahatsız edici yapay görüntüden uzak bir protez saç üretilmektedir.

Özel Yapıştırıcılar Kullanılır

Protez saç uygulamasında özel yapıştırıcılar da kullanılmaktadır. Klonlanması bitirilen ve ölçülere göre üretilen protez saç, saç derisine yapıştırıldıktan sonra kullanılmaya başlanır. Özel yapıştırıcılar, protez saçın saç derisine sabitlenmesini sağlar. Kayma endişesi taşımadan ve gün içerisinde kendinizi kısıtlamadan protez saçı kullanabilirsiniz. Özel yapıştırıcılar kullanılarak uygulanan protez saç, günlük hayat içerisinde sıkıntı yaratmadan, özgürce kullanabilecek bir forma sahiptir. Tüm sosyal aktiviteleriniz sırasında güvenle kullanabilirsiniz. Özel medikal yapıştırıcılar, alerjik reaksiyonlara neden olmayacak bir içeriğe sahiptir. Özel yapıştırıcılar suya dayanıklı olarak üretilir ve saçınıza istediğiniz şekli vermenize olanak sağlar.