Protez Saç Ömrü Ne Kadardır? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Ömrü Ne Kadardır

Protez Saç Ömrü Ne Kadardır?

Saç protezi yaptıracak kişiler, protezin ömrünün ne kadar olduğunu merak ediyor. Protez saçın uzun ömürlü olması için kullanılan malzemelerin kaliteli olması, deneyimli uzmanlar tarafından uygulanması ve bakım önerilerine titizlikle uyulması  çok önemlidir. Kullanılan malzemeler ne kadar kaliteli olursa, protez saç kullanım süresi de o kadar uzun olur.
Tecrübeli uzmanlar tarafından yapılan protez saçların bakımı ihmal edilmezse kullanım süresi uzar. Bir protez saçın ortalama kullanım ömrü 10-12 aydır. Profesyonel bir bakış açısı ile istek ve ihtiyaçlarınızı doğru analiz ederek, beklentilerinize uygun saç protezi ile uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz.

 

Protez Saçın Özellikleri Nelerdir?

Protez saç modelleri doğal saç kullanılarak hazırlanabildiği gibi, üretiminde sentetik malzemeler de kullanılabiliyor. Sentetik materyaller ile hazırlanan protez saçların kullanım ömrü, %100 doğal saç monte edilerek hazırlanan yüksek kaliteli bir saç protezine göre daha uzun oluyor. Ancak doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız, doğal malzemeler ile hazırlanan protez saçların daha avantajlı olduğunu unutmamalısınız.
Ten renginize uygun bir protez saç, %100 doğal saç telleri ile hazırlandığında; belli olmayan alın ve şakak çizgileri, her yöne natürel olarak ayrılabilen saç telleri, ıslandığı zaman gerçek saç görünümünden ayırt edilemeyen doğal yapıları sayesinde çok daha konforlu bir kullanım sağlıyor. Pratik bir kullanım ve doğal görünüm arayan kişiler, doğal saç telleri ile üretilen saç protezlerini daha çok tercih ediyor.

 

Protez Saçın Ömrünü Uzatacak İpuçları

Protez saçın ömrünü belirleyen en önemli etkenlerden birisi kaliteli protez saç malzemeleri kullanılmasıdır. Kaliteli malzemeler ile tasarlanan protezi kullanmaya başladığınızda ömrünü uzatacak bazı ipuçlarına dikkat etmeniz yeterlidir.
  • Protez bakımlarının zamanında ve özenle yapılması gerekir.
  • Kullanıcının protezi hijyenik ve özenli kullanımı kullanım süresini doğrudan etkiler.
  • Firmamız önerileri doğrultusunda kaliteli protez saç temizleyici ürünlerini tercih ederek, protez saçınızın ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Protez saçlarınızı duş sonrası nazikçe ve özenle taramalısınız.
  • Protez saç tabanına zarar verebilecek alkol içeren saç bakım ürünlerinden ve saç şekillendiricilerden uzak durmalısınız.
  • Protez saçınızla havuza girebilirsiniz ancak, klorlu suyun protez saçınızda kalmamasına özen göstermelisiniz.

Protez saç hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.