Protez Saç Oscar Hair Design - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

PROTEZ SAÇ OSCAR HAİR DESİGN

Protez Saç Oscar Hair Design

Protez Saç Oscar Hair Design : Protez saçgerçek insan saçından üretilen ve  saç seyrekliği ile kellik tedavisinde kullanılan saç türüdür. Bu saçların peruklardan ve diğer takma saç tedavisi sürecinden en önemli farklı gerçek insan saçı kullanılarak üretilmesidir. Protez saçlar size özel olarak tasarlandığı için etkili ve doğal sonuçlar elde edilir.  Tasarım öncesinde seyreklik olan bölgeniz detaylıca incelenir. Daha sonra istediğiniz uzunluk ve modelde protez saç tasarımı yapılarak saç kaybınız olan bölgeye uygulanır.

Protez saçlar %100 doğal malzemelerden üretildiği için yapay bir işlem olduğu hiçbir şekilde anlaşılmaz. Protez saç uygulamasında üretilen saçlar sabitleyici bant ve özel solüsyonlar kullanılarak saç derisine sabitlenir. Protez saçlarınızı istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz.

Protez Saç Kimler İçin Uygundur?

Protez saçlar, saç seyrekliği ve kellik tedavisinde geri dönüşleri olumlu olan, konforlu ve uzun ömürlü bir tedavidir. Bu uygulamalar hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilir. 12 yaş üzeri her aday protez saç tedavisine başvurabilir.

Saçları dökülen ve saçlarında seyreklik olan kadın, erkek, genç, yaşlı  kısacası tüm adaylar bu tedaviye başvurabilir. Bu uygulamalar kemoterapi ya da radyoterapi gibi kanser tedavilerine bağlı olarak saç kaybı yaşanması durumunda da tercih edilebilir.

Kişide tiroit, guatr ve saç kıran gibi hastalıklar sebebiyle kalıcı ya da geçici olarak  saç dökülmesi görülmesi durumunda da kişiye özel protez tedavisi uygulanabilir. Saç dökülmesinin boyutu ve bölgenin nerede olduğu fark etmeden her duruma özel protez saç uygulaması yapılabilir.

Protez saç bakımı için kişinin kendi kişisel bakımını yapıyor olması çok önemlidir. Bu yüzden Oscar Hair Protez Saç Ekim Merkezi olarak 12 yaş üzeri adaylarda protez saç uygulamaları öneriyoruz. Kozmetik bir uygulama olan protez saçta belirli aralıklarla bakımının yapılması çok önemlidir.

Protez Saç Kimler İçin Uygun Değildir?

Protez saç her aday için uygun bir tedavi değildir. Öncelikle protez saç 12 yaşından küçük olan adaylara uygulanmamaktadır. Bunun yanında egzama ve epidermal alerji tarzında kronik cilt hastalığı olan adaylara da uygulanmasını önermiyoruz.

Protez saçlar da lens ya da diş protezlerinde olduğu gibi bazı bakım ve hijyen prosedürleri gerektirir. Çok küçük yaştaki ya da kendi öz bakımını yapamayacak derecede ileri yaştaki hastalara uygulanmasını önermiyoruz.  Ayrıca kişisel temizlik ve bakımın yaparken yardıma muhtaç olan hastalara da protez saç uygulamaların önermiyoruz.

Protez saç uygulamasının size uygun olup olmadığını öğrenmek için merkezimize gelebilirsiniz. Bunun için sizlere öncelikle bir muayene yapıyoruz ve değerlendirme sonucunda protez saç tedavisi için uygun bir aday olup olmadığınıza bakıyoruz.

Protez saç uygulamalarında uygun olmayan adaylarda kesinlikle merkezimizde işlem yapmıyoruz. Protez saç uzmanlarımız uygun olduğunu düşündükleri adaylarda kişiye özel protez saç uygulamaları gerçekleştiriyoruz ve en doğal sonuçları ortaya çıkarmaya odaklanıyoruz.

Protez Saç Özellikleri Nelerdir?

Protez saç uygulamaları dökülme ya da kelleşme gibi durumlarda uygulanabilir. Ayrıca uygulanan kişinin günlük rutin hayatında bir kısıtlamaya yol açmaz.  Kişi kendi doğal saçlarıyla yapabildiği tüm etkinlikleri protez saçlarla da kolayca yerine getirebilir.  Protez saçlarla duş alabilirsiniz, havuza girebilirsiniz ve saçlarınızı tarayarak istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz. Ayrıca protez saçlar fön yapabileceğiniz kozmetik uygulamalardır.

Dışarıdan hiçbir şekilde protez saç uygulamalarının yapay olduğu anlaşılmaz.

Protez saç özellikleri şu şekilde belirtilebilir;

  • Merkezimizde yüksek kalitede üretilen protez saçlar hiçbir şekilde yan etkiye sahip değildir.
  • Protez saç uygulamaları sırasında hasta bir acı ya da ağrı hissetmez.
  • Protez saç uygulamalarından daha sonra geri dönebilir ve farklı modellerde de yaptırmayı deneyebilirsiniz.
  • Protez saçlar kişiye özel olarak tasarlanır. Bu sayede protez saçların uygulandığı kafa derisi hava alabilir ve ayrıca bir terleme şikayeti oluşmaz.
  • Protez saç uygulamaları cerrahi bir işlem değildir. Bu yüzden protez saç sonrasında hiçbir şekilde sağlık riski ortaya çıkmaz.

Protez Saçın Ömrü Ne Kadar?

Protez saç ömrü saçın yapısı, kullanılma durumu ve özelliklerine göre değişir. Protez saçların ömrü konusunda net bir tarih vermek doğru olmaz. Ancak protez saçlar bakımı düzenli olarak yapıldığında ve hijyenine dikkat edildiğinde uzun süre kullanılabilir. Kötü kullanım söz konusu olduğunda protez saçın ömrü daha kısa olur.

Protez saç uygulamalarında bakım konusunda detayları protez saç uzmanları iletecektir. Ayrıca bakımını kendiniz kolayca yapabileceğiniz gibi belirli aralıklarla da merkezimize getirerek protez saç bakımı yaptırabilirsiniz.

Protez Saç Dışardan Belli Olur mu?

Protez saç uygulamaları dışarıdan hiçbir şekilde belli olmaz. Merkezimizde gerçekleştirilen protez saç tedavileri tamamen kişiye özel planlanmaktadır. Bu uygulamalarda istediğiniz model ve uzunlukta saç tasarımı yapılabilir.

Protez saçlar sizin ten renginiz ve saç renginize özel olarak tasarlanır. Kafa derisine profesyonel olarak uygulanan protez saçlar dışarıdan hiçbir şekilde belli olmaz. Protez saçlar doğru bir şekilde uygulandığında kusursuz bir doğallık sunmaktadır. Kendi saçınızdan ayırt etme konusunda sizler dahi tereddüt yaşayabilirsiniz.

Protez Saç Kullanımı Kolay mı?

Protez saç  kullananlar için bu saçın kullanımı son derece kolaydır.  Kendi saçlarınıza uyguladığınız tüm bakım işlemlerini protez saça da uygulamalısınız. Protez saçlarda en önemli konuların başında hijyen geliyor.  Kişisel temizliğinize dikkat ederseniz ve protez saçlarınızın bakım periyotlarını aksatmazsanız kolayca kullanabilirsiniz. Protez saç uygulamalarında aktivite ve diğer tüm konularda bir kısıtlama yaşamazsınız.

Protez Saç Hiç Saç Yoksa Uygulanır mı?

Protez saç uygulamaları cinsiyet ve yaş fark etmeksizin uygulanabilmektedir. Saçlarınızın tamamını kaybettiyseniz ya da hiç saçınız yoksa da protez saç uygulamasını tercih edebilirsiniz. Protez saç uygulamaları kellik tedavisinde de yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bu uygulamaları doğal sonuçları ve kullanımının son derece kolay olması sayesinde kellik tedavisinde de başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Saç ektirme tedavisine doğal ve alternatif bir çözüm arıyorsanız protez saç uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Protez Saç İçin Ne Kadar Beklerim?

Protez saç uygulaması için öncelikle saç kaybı olan bölgenin ölçüsü alınmaktadır. Daha sonra alınan ölçülere göre bir kalıp çıkarılır. Kalıp sonrasında hastanın taleplerine göre tasarlama süreci gerçekleştirilir. Tasarlama sürecinde küçük bir numune de mümkünse eklenir.

Protez saç üretimi için 1-1.5 ay kadar beklemeniz gerekebilir. Bu süreçte insan saçından doğal olarak üretildiği için belirli bir üretim süreci olacaktır. Kendi saçlarınızın yeterince uzun olmaması durumunda uygulama gününe kadar saçlarınızı kestirmemenizi öneriyoruz.

Protez Saç Avantajları Nelerdir?

Protez saç uygulamasının avantajları arasında cerrahi müdahale olmaması vardır. Bu uygulamalarda kısa bir süreçte işlem yapılabilir. Ayrıca uygulama için bir sınır yoktur. Protez saç uygulamaları kişisel bakımına özen gösteren her adayda sorunsuz olarak uygulanabilir.

Saç protezleri saçlarınıza göre tasarlanır. Bu yüzden saç ekim işlemlerine göre çok daha doğal sonuçlar ortaya çıkarır.  Saç protezlerinin en büyük avantajı istenilen model ve uzunlukta tercih edilebilmesidir.

Protez saç tedavisinde profesyonel protez saç uzmanlarımızın deneyimleri ve hassas ölçülendirme çalışmaları sayesinde doğal tekniklerle üretim yapılmaktadır.  Protez saç uygulaması hakkında merak ettikleriniz varsa ve bu tedaviyi yaptırmak istiyorsanız fikir almak için merkezimizi istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.