Protez Saç Renk Değiştirir mi? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Renk Değiştirir mi?

Protez Saç Renk Değiştirir mi?

Sağlık sorunları, genetik ya da çevresel faktörler sebebi kısa zamanda kadın ya da erkeklerde geri dönüşü olmayan saç dökülmeleri yaşanabilir. Saç, kişinin cinsiyeti ya da yaşı fark etmeksizin görsel olarak sahip olduğu en önemli değerlerden biridir. Saç dökülmesi aynı zamanda kişilerin zaman kaybetmeden telafi etmeye çalıştığı önemli sorunlardan biridir. Bu aşamada protez saç modelleri, kadınlar ve erkekler tarafından ihtiyaç duyulması halinde tercih edilen güvenli bir çözüm yoludur.

Protez Saçlar, saç kaybı ile karşı karşıya kalan kişinin sorun yaşadığı saç bölgesine uygulanır. Saç protezi %100 insan saçından, kişinin kendi saç özelliklerine göre hazırlanır. Saç protezleri, ince bir file tabaka üzerine titizlikle işlenerek hazırlanır. İnsan cildi ile uyumlu olan Protez saç modelleri %100 insan saçından tasarlandığı için kullanan kişinin doğal bir görünüm elde etmesini sağlar. Ancak, doğal olması sebebi ile zaman içerisinde renk değişikliği oluşur. Bu durum normal olarak karşılanır.

Protez Saçın Özellikleri Nelerdir?

Protez saç modelleri sentetik malzemeler ile üretildiğinde, kullanım ömrü %100 doğal saç ile hazırlanan yüksek kaliteli saç protezlerine göre daha uzun oluyor. Ancak, doğal bir görünüm isteyenler için doğal malzemeler ile hazırlanan protez saçların daha avantajlı olduğu biliniyor. Protezler kişinin ten rengine uygun olacak şekilde %100 doğal saç telleri ile hazırlandığında; alın ve şakak çizgileri belli olmadığı ve saç telleri her yöne rahatlıkla ayrılabildiği için gerçek saç görünümünden ayırt edilemeyen doğal bir kullanım sağlıyor. Doğal olan saçlar zamanlar renk değişikliği de yaşayabiliyor. %100 insan saçı telinden tasarlanan protez saç modelleri, doğal görünüm arayan kişiler tarafından daha çok tercih ediliyor.

Protez Saç Uzun Ömürlü müdür?

Protez saç kaliteli protez saç malzemeleri ile üretildiğinde oldukça uzun ömürlüdür. Kaliteli malzemeler ile tasarlanan saç protezinin uzun ömürlü olması için kullanacak kişilerin dikkat etmesi gerekenlerden bazıları;

  • Saç protezinin bakımları önerilen zamanda ve özenle yapılmalıdır.
  • Özenli bir kullanım ve hijyen kurallarına dikkat etmek, kullanım süresini doğrudan etkiler.
  • Kaliteli protez saç temizleyici ürünleri protez saçınızın ömrünü uzatabilir.
  • Protez saçın tabanına zarar verme riski olan alkol içerikli saç bakım ürünlerinden uzak durmak gerekir.
  • Protez saçlar ile havuza girilebilirsiniz ancak, klorlu suyun protez saçınızda kalmaması gerekir.

Protez saç renk değişimi hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.