Protez Saç Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir

Protez Saç Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Protez saç uygulaması yaptırdıktan sonra bakım ve hijyene dikkat ederek, uzun süreli bir kullanım elde edebilirsiniz. Özellikle kullanacağınız protez saç temizleyici şampuanlar sayesinde protez saçınızı olası zararlardan koruyabilirsiniz. Büyük bir titizlik ve uzmanlık gerektiren saç protez işleminin tasarım ve yapım aşamasında da dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur.

Protez Saç Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

  • Saç protezi merkezimize başvurduğunuzda ilk olarak saç kaybına neden olan faktörler tespit edilir.
  • Teşhis sonrası saç yapısı profesyonellerce belirlenir.
  • Kendi saçınızdan saç teli örneği alınır ve incelenir.
  • Gerekli bilgiler elde edildikten sonra yüz hatlarınız, kafa yapınız ve yaşınız göz önünde bulundurularak ölçülendirme aşamasına geçilir.
  • Biyometrik ölçümler de tamamlandıktan sonra yerleştirme uygulanır.
  • Saç tellerinin kalınlığı, sıklığı gibi özellikler göz önünde bulundurularak tasarım aşamasına geçilir. Tasarım aşamasında kişinin beklentileri de dikkatle dinlenir.
  • Protez saç, Nano saç protez teknolojisi ile tam donanımlı laboratuvarlarda hazırlanır.
  • Protez saçı oluşturan protez saç malzemeleri kafa derisinin nefes almasını engellememesi için özel olarak geliştirilir.

Yukarıda sıraladığımız tüm aşamalar tamamlandıktan sonra kendi saçınızdan ayırt edilemeyecek doğallıkta bir görünüm elde edeceğiniz protez saçınız kullanıma hazır hale gelir.

Protez Saç Uygulandıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Protez saç uygulamasından sonra dikkatle üzerinde durulması gereken noktalar vardır. Protez saçların ömrünü kullanım sırasında dikkat edilecek unsurlar belirler. İyi bir bakım ile saç protezinin ömrünü uzatabilirsiniz. Saç protezine mutlaka düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Protez saça uygun kozmetik ürünler tercih edilmelidir.

Protez saçın yumuşaklığı, parlaklığı ve diğer özellikleri kullanılan uygun ürünlerle korunacaktır. Protez saçın taranması sırasında geniş dişli tarak kullanılmalı, fırça tercih edilecekse yumuşak dokuda olmalıdır. Saçların yumuşaması için ılık fön tercih edilebilir. Protez saçta bir kaşıntı yaşandığında sert bir cisimle müdahale etmek yerine parmak uçları ile kaşımak daha uygun olacaktır.

Tüm sıraladığımız bakım adımlarını doğru bir şekilde uyguladıktan ve rutin bakımlarınızı yerine getirdikten sonra saç protezinin ortalama ömründen önce zarar görmesi beklenmez. Bakım ve kontroller için protez saç merkezimizden destek alabilirsiniz.

Protez saç hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.