Protez Saç ve Doğal Saç Arasındaki Farklar Nelerdir - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saç ve Doğal Saç Arasındaki Farklar Nelerdir

Protez Saç ve Doğal Saç Arasındaki Farklar Nelerdir

Protez saç, dışarıdan bakıldığında doğal saçlardan ayırt edilemeyen bir yapıya sahiptir. Gerek dokusu gerek şekli ve rengiyle doğal saçlarınızla uyumlu bir form ortaya koyar. Protez saçla yakalanan, yapaylıktan uzak bu görüntünün nasıl oluştuğunu anlamak için protez saç nelerden elde edildiğine dikkat etmek gerekir. Protez saç, doğal saç teli örneklerinin çoğaltılmasıyla elde edilmektedir. Yani doğal saç ve protez saç, ana üretim materyali açısından aynıdır. Protez saç, her seferinde kişiye özel olarak üretildiğinden dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz. Kullanım açısından baktığımızda ise, protez saç ve doğal saç arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır.

Protez Saçı Çıkartabilirsiniz

Protez saç, doğal saçın yerini alması için kişiye özel olarak hazırlanan parçadır. Saç derisinin seyrekleşen bölgelerine veya hormonlara, fiziksel travmaya, kemoterapiye ve yaş almaya bağlı olarak yoğun saç kaybı yaşanan bölgeleri saçlandırmak için kullanılır. Özel yapıştırıcılar yardımıyla, ihtiyaç hissedilen ilgili bölgelere saç protezinin sabitlenmesi sağlanır. Kullanılan bu özel yapıştırıcılar, alerjik reaksiyonlara neden olmayacak şekilde, suya ve sıcağa dayanıklı bir yapıya sahiptir. Protez saçı, gündelik hayatınızı kısıtlama ihtiyacı hissetmeden kullanabilmenize rağmen; doğal saçtan farklı olarak istendiğinde çıkartılabilmektedir. Özel solüsyonlar yardımıyla, bakım yapmak istediğinizde veya yenisiyle değiştirmek istediğinizde protez saçı çıkartabilirsiniz.

Protez Saç Uzamaz

Protez saçların doğal saçlardan en büyük farkı, uzamıyor olmasıdır. Protez saçın uygulaması yapılırken son tasarım aşamasında, istediğiniz modelde kesimi yapılır. Yüz tipinize uygun olarak ve size yakışacağınızı düşündüğünüz saç kesimini yaptırabilirsiniz. Protez saçın uzunluğu sabit kalır. Tasarım aşamasında yaptırdığınız saç modelini, fikriniz değişene kadar aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Kuaföre gittiğinizde, saç protezi yaptırmadığınız saç kısımlarınıza şekil verdirmeniz yeterli olacaktır. Eğer protez saç modelinizi değiştirmek isterseniz, tekrar şekil verdirebilirsiniz.

Protez Saç Bakımında Kullanılan Malzemeler Farklıdır

Protez saç da doğal saç gibi bakıma ihtiyaç duyar. Hijyenik bir kullanım sağlayabilmeniz için şampuan kullanmanız gerekir. Daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olmak için ise bakım ürünlerine ihtiyaç vardır. Protez saç için gerekli hijyeni ve bakımı sağlamak adına, özel malzemeler kullanılır. Öncelikle protez saç, çözücü maddeler kullanılarak saç derisinden ayrılır. Saç derisine rahatlatıcı bakım ürünleriyle masaj yapılır. Diğer yandan, protez saçın kusurları giderilerek daha hacimli ve parlak görünmesi için çeşitli bakım ürünleri kullanılır. Doğal saçlarınız için kullanılan şampuan ve bakım ürünleri yerine, protez saçlar için üretilen ürünler tercih edilir.