Protez Saç - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Protez Saç
İSTANBUL • OSCAR HAIR DESIGN
i
Bu, çoğunlukla erkekler olmak üzere kadınların da zaman zaman yaşadığı estetik bir problem haline gelmiştir. Bir problem olmasının yanında asla çaresiz değildir. Böyle bir sorununuz varsa, günümüzdeki kellik çözümlerinden biri olan protez saç hakkında bilgi vermek istiyoruz. Protez saç, saç ekimi gibi herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmeyen, saçsız bölgelere yapılan bir uygulamadır. Gelişen tekniklerle yapılan saç protezleri % 100 insan saçıdır ve kişinin özelliklerine göre şekillendirilebilir. Bir saç protezine sahip olmak isteyen her yaş ve cinsiyet grubuna uygun bir işlemdir.
Burada dikkat edilmesi gereken uygulamanın kalitesidir. Özenle ürettiğimiz protezler, kafa ve yüz şekline göre uyguladığımız kesimle, günlük hayatta hiç belli olmadan rahatlıkla kendi saçınız gibi kullanabilir, yıkayabilir, duş alabilir, hatta istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Birçok kişi saç protez uygulamasının detaylarını bilmediği için bu yöntem için tereddüt edebilir. Ama uzman ekibimiz size en uygun saçı uygulayıp kesimini yaparak sizi en doğru şekilde yönlendirecektir. En çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de tasarım aşamasıdır. Yapılacak olan en küçük hata, estetik kaygılar yaşayan birinin saçla ilgili her şeyden soğumasına neden olabilir.
Protez Saç
Nedir?
i
Saç protezi, kellik ve saçlarında belirli bölgelerde açıklık olan hastalar için tercih edilen estetik bir uygulamadır. Bu uygulamalar saçınıza ilk uygulandığı andan itibaren her zaman doğal bir görünüm ortaya koyacaktır. Komple saçınıza uygulanabileceği gibi sadece bir bölüme de uygulanabilir. İnsan saçından üretilen saç protezleri sağlıklı ve doğal sonuçlar sunan bir estetik uygulamadır. İşlemin ardından hasta hemen gür ve parlak saçlarının tadını çıkarmaya başlayabilir. Protezler istediğini renk, uzunluk ve dalgada tasarlanabiliyor.

Hem kadınlarda hem de erkeklerde sağlık sorunları, genetik veya yaşın ilerlemesi gibi durumlara bağlı olarak saçların bir bölümü dökülebilir. Daha önceki dönemde ne kadar gür saçlı olursanız olun ilerleyen dönemlerde saçlarınızdaki gür yapı ortadan kalkabilir. Saçlardaki kellik ve eksilme sorunlarına karşı uygulanan en popüler yöntemlerden biri saç protezidir. Bu uygulama tamamen hastanın talepleri ve mevcut durumuna göre planlanan kozmetik bir işlemdir. Yani saç protezi cerrahi bir tedavi değildir.

Oscar Hair Protez Saç Merkezi profesyonel saç protezi uygulamaları konusunda sizlere yardımcı oluyor.

Saç Protezi Kimler İçin Uygundur?

Saç protezi hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilecek bir işlemdir. Her yaşta güvenli bir şekilde uygulanabilecek yapıda bir kozmetik uygulamadır.  Protez saçta bir cerrahi ve medikal işlem yapılmaz. Cerrahi bir işlem olmadığı için son derece güvenilir bir kozmetik uygulamadır.

Kemoterapi ve radyoterapi gibi kanser tedavilerine bağlı yaşanan saç dökülmesi sorunlarında çok etkili sonuçlar ortaya çıkarabilir. Geçici saç kaybı olan kişilerde dahi güvenle uygulanabilir. Özellikle kanser tedavisi gören kişilerde iyileşme sürecinde moral ve motivasyon açısından çok verimli bir uygulamadır.

Saç Protezi Kimler İçin Uygun Değildir?

Saç protezi uygulaması hijyen kurallarına uyum sağlayan her kişiye önerilebilecek bir uygulamadır. Kısaca uygulama sonrasında diş ve göz lensi gibi tedavilerde olduğu gibi hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekir. Kronik cilt hastalığı olanlar saç protezi konusunda dikkatli davranmalıdır. Bunun dışında küçük yaştaki çocuklar için uygulanması önerilmez. Saçlarında seyreklik ve kellik olan her adayda protez saç uygulamasına başvurulabilir.

Saç Protezi mi Saç Ekimi mi?

Saç dökülmesi ve kellik sorunu olan hastalar için saç ekimi de saç protezi de uygulanan yöntemlerdir.  Ancak iki yöntemin de süreci ve sonuçları birbirinden farklıdır. Saç ekimi sürecinde ağrı, şişkinlik ve uzun süre bekleme gibi bazı unsurlar  saç protezi uygulamalarında bulunmuyor.  Bu işlem cerrahi bir müdahale olmadan gerçekleştirilir.  1-2 saat gibi bir sürede kişi istediği sonuca kolayca  ve konforlu bir şekilde ulaşabilir.

Saç ekimi işlemi için saçın dökülme sürecini tamamlaması gerekiyor. Erken dönemde saç ekimi olursa dökülme devam edecektir. Ancak saç protezi uygulamalarında mevcut durumun önemi yoktur. Kişinin ihtiyaçlarına göre anlık olarak kalıcı sonuçlar alınabilir.

SIKÇA SORULAN SORULAR •

Merak ettiğiniz ne varsa!

Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edin, kafanızdaki tüm soruları giderin. Hemen siz de protez saç rahatlığını yakalayın.

Beauty
İSTANBUL • OSCAR HAIR DESIGN

Saç Protezi Fiyatları

Saç protezi fiyatları kişiye göre değişiklik gösterecek bir kozmetik işlemdir. Kişinin ihtiyacı ve saç özelliklerine göre hazırlandığı için kozmetik uygulama da kişiye özel planlanır. Kadın protez saç ve erkek protez saç fiyatları da değişiklik gösterir. Bu uygulamalar estetik ve imaj olarak etkili bir sonuç ortaya koyar.

protez saç fiyatları

Saç protezleri çok ekonomik ve karşılanabilir maliyettedir.  Uygulama sonunda istediğiniz saça kavuşarak hem iş hayatında hem de özel hayatınızda özgüveninizi geri kazanabilirsiniz. Sağlığınıza zarar vermeyen saç protezi gözenekli ve hava geçirgenliği olan alt yapıya sahiptir.  Böylece altta yeni uzayan saçlarınız da sağlıkla uzamaya devam eder.

Saç protezi uygulamasında kullanılan malzemenin kalitesi ve markasına dikkat edilmelidir.  Gerçek saçtan üretilen bir uygulama olduğu için hassas protez saç merkezi tercih edilmelidir.

Her zaman şeffaf çalışma anlayışına sahip olan Oscar Hair Protez Saç Merkezi sizlere bu süreçte kişiye özel çözümlerle yardımcı olacaktır.

Protez Saç
İstanbul • Oscar Haır desıgn

Detaylı bilgi için uzmanlarımızla görüşün!

    Saçınızı gösteren fotoğraf yükleyiniz.(Max. 5mb)