Protez Saçın Ömrünü Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saçın Ömrünü Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kişiye özel olarak tasarlanan protez saç doğal görünümü ile ön plana çıkar. Tamamen insan saçı dokusundan geliştirilen bu uygulama konforlu bir kullanım imkânı tanır. Bu uygulamanın ömrü, tercih edilen malzeme, düzenli bakım ve kullanılan yöntemlere bağlı olarak değişir. Estetik kaygıları gidererek doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Protez Saçın Ömrünün Uzunluğu Nedir?

Kozmetik bir uygulama olan protez saç, kişiye özel geliştirilen bir sistemdir. Hazırlanması yaklaşık 2 ay, yapıştırması ise 30 ile 60 dakika arasında gerçekleşir. Bu yöntem kemoterapi gören, saç kıran gibi hastalıkları yaşayan ya da yaralanma gibi nedenlerle saç kaybı olan kişilere uygulanır. Alışkanlıklarınız, yaşadığınız ya da çalıştığınız ortamın fiziksel koşulları, cilt yapısı, bakım rutinine uymanız ve yıkama ürünleriniz ile saçın ömrü değişir.

Standartları yüksek bir protez saçın ömrü ortalama 1,5 ile 2 yıl arasında değişir. Tek kullanımlık saçlar, yılda 12 ya da 18 âdete kadar kullanılır. Doğal görünümlü olanlar 6 ile 18 aylık sürelerde kullanıma uygundur. Uygulama tamamlandıktan sonra kullanımı ve bakımı hakkında detaylı bilgi alarak hızlı bir şekilde uyum sağlayabilirsiniz. Uygun bakım malzemeleri kullanıp yavaş hareketlerle tarayarak ömrünü uzatabilirsiniz.     

Protez Saçın Ömrünü Uzatan Adımlar Nelerdir?

Protez saç, bakım kriterleri doğrultusunda özen gösterilmesi gereken bir uygulamadır. Düzenli aralıklarla çıkarılıp bakımının yapılması gerekir. Kaşınma ve tahriş gibi olası sorunlara karşı önlem niteliğindedir. Uzun ömürlü bir kullanım için yapılması gereken adımlar;

  • Periyodik bakımların aksatılmaması ve profesyonellerin söylediği zamanda yapılması oldukça önemlidir.
  • Saç protezi için üretilen ürünlerin temin edilmesi ve bu ürünler ile yıkama ve bakımının yapılması, rengin ve parlaklığının korunması açısından olmazsa olmazdır.
  • İnce dişli taraklardan ve sert fırça kullanımından uzak durulmalıdır. Geniş dişli ve ahşap model taraklar tercih edilerek taranmalıdır.
  • Fön suyu kullanarak bakım yapabilirsiniz. Fön makinesi kullanmak istediğiniz zaman düşük sıcaklık ayarında kullanmanız önerilir.
  • Saç derisinin kaşınması gibi durumlar yaşandığı zaman parmak uçlarınız ile kaşımanız tavsiye edilir.

Protez saç hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve daha ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.