Protez Saçın Peruktan Farkı Nedir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saçın Peruktan Farkı Nedir?

Protez Saçın Peruktan Farkı Nedir?

Protez saç, saç problemi yaşayan kadınlar ve erkekler tarafından son yıllarda giderek artan oranda talep gören saçlandırma yöntemlerinden biridir. Protez saçın çıkarılabilir olmasından dolayı peruk ile benzerlik taşıdığı düşünülse de gerçek hiç de zannedildiği gibi değildir.

Protez Saç Sabitlenerek Kullanılır

Protez saç, özel yapıştırıcılar sayesinde saç derisine sabitlenerek kullanılır. Hareket ettiğinizde veya başınızı aşağı yukarı, sağa sola yönelttiğinizde kafanızdan düşmez. Çıkarmak istediğinizde özel çözücü solüsyonlar kullanmanız gerekir. Peruk ise her an çıkarılmaya hazırdır. Hareket ettiğinizde peruğunuzda kaymalar meydana gelir; hareket alanınızı kısıtlamanız gerekir.

Protez Saç %100 Doğal Saçtan Üretilir

Protez saçlar, doğal saç telinden alınan numunemin çoğaltılması sonucunda elde edilir. İyi bir protez saç %100 doğal saçtan üretilir. Doğal saçtan ayırt edilemeyen bir kullanım konforu sunar. Peruk ise sentetik malzemelerden üretilmektedir. Bu nedenle fiyatı daha düşüktür. Peruk taktığınızda kaba görüntüsü ve sentetik dokusu nedeniyle hemen fark edilir. Peruk, protez saça kıyasla kalitesiz bir üründür.

Protez Saç Kişiye Özel Üretilir

Protez saç, ölçülendirme işlemi sonrasında kişiye özel olarak üretilir. Kişinin yüz tipi, saç kayıpları yaşanan bölgeler ve saç tipi göz önünde bulundurularak protez saç hazırlanır. Ölçülendirmeye uygun olarak üretilen protez saç, kişinin doğal saçlarıyla uyumlu olacak şekilde sabitleme ve tasarım aşamalarına tabii tutulur. Peruk ise genel geçer herkesin kullanabileceği şekilde üretilmektedir. Kafa yapınız ve saç deriniz dikkate alınarak hazırlanmadığı için tam olarak rahat bir kullanım imkânı sunmaz.

Protez Saç Hijyeniktir

Sürekli peruk kullanmak yerine daha hijyenik olan protez saçı tercih edebilirsiniz. Protez saç, hava ve su geçiren malzemelerden üretilmektedir. Saç derisinin nefes almasını sağlar. Sabitleme işlemi için gerekli olan özel zemin malzemeleri ve kullanılan yapıştırıcılar da çeşitli testlerden geçirilerek kullanıma sunulmaktadır. Anti alerjik yapısı nedeniyle en üst seviyede hijyen ortamı yakalanır. Peruk ise hava ve su geçirmeyecek şekilde tasarlanan bir üründür. Kullanımı sırasında saç derisinde kaşıntı, terleme ve kızarıklık gibi sorunlar görülür. Peruk, hijyenik bir kullanım sunmaz.

Protez Saça Şekil Verilebilir

Peruk kullanmak istediğinizde kendiniz için en uygun peruk modelini arayıp bulmanız gerekir. Protez saç ise kişinin yüz şekline göre, tasarım aşamasında şekillendirilebilmektedir. Kendinize en çok yakıştığını düşündüğünüz saç modelini, protez saç uygulamaları sırasında yaptırabilirsiniz.