Protez Saçla Duş Alınır Mı? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saçla Duş Alınır Mı

Protez Saçla Duş Alınır Mı?

Protez saç kullanmayı düşünen kişilerin en çok cevap aradığı sorulardan birisi protez saçla duş alınıp alınamayacağıdır. Doğal görünüm ve konforlu kullanım sağlaması ile protez saçlar en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Protez saçın en önemli özelliklerinden birisi protez saç ile duş alınabilmesi hatta denize ve havuza da girilebilmesidir. Ancak, uzun süreli bir kullanım elde etmek için duş alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Protez Saç ile Duş Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç protezinde uzman kadroya sahip merkezlerin verdiği hizmetin en temel hedeflerinden biri de uzun süreli ve sağlıklı kullanım sağlamasıdır. Protez saçı uzun süre kullanabilmeniz için duş alırken aşağıdaki tavsiyeleri dikkate almanız gerekiyor;

  • Saç protezi için özel üretilen şampuanlar ile saçınızı yıkamanız, daha uzun süreli kullanım için altın anahtar niteliğindedir. Şampuan veya saç kremlerini kullanırken aşırı kullanımdan uzak durmalı, küçük miktarlarda kullanmanın yeterli olduğunu unutmamalısınız.
  • Saçlarınızı nazik bir şekilde yıkamalısınız. Ovalayarak yıkamaktan uzak durmalısınız.
  • Sıcak su yerine ılık ya da soğuk su ile yıkamanız daha sağlıklıdır.
  • Kurutma sırasında saçınızı hırpalamadan, havluya hafif hafif bastırarak nemini alma yöntemi ile kurulamalısınız.
  • Saçınızı yıkama sonrası geniş uçlu tarakla taramanız, olası yapısal bozukluklara engel olur.

Protez Saçın Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saç kişinin ihtiyacı doğrultusunda gerçek saçtan üretilen, protez saç yapıştırıcı bant ile ve solüsyonla sabitlenen tıbbi olmayan bir yöntemdir. Uygulama öncesi kişiden örnek saç teli alınır ve protezin renk tonu, saç teli kalınlığı ve yapısı gibi özelliklere uygun bir çalışma yapılır. Ülkemizde yaşayan birçok kişinin tercihi olmakla beraber  pek çok yabancı turist Türkiye’de protez saç uygulaması için ülkemizi ziyaret ediyor. Bu uygulama için kaliteyi hizmet anlayışı olarak benimseyen ve uzman ekiplerle çalışan merkezlerin başında gelen Oscar Hair’i tercih edebilirsiniz..

Protez saçın bakımı çok zor değildir. Protez saç içeriği özel olarak yapılandırılmış şampuanlarla yıkanmalıdır. İçeriğinde alkol olan ürünlerden uzak durmak bakım sırasında önemlidir. Saç bakımı sırasında kullanılan saç kremi ve saç köpüğü gibi bakım malzemelerinin taban derisine temasından da kaçınmak gerekir. Protez saçların deniz ve havuz suyundan zarar görmemesi mutlaka yıkanması ve temiz tutulması önemlidir. Duş sonrası protez saçın dikkatli ve nazik taranması da önemli bir bakım önerisidir.

Protez saç hakkında Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.