Protez Saçta Periyodik Kontrol Önemli Mi? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Protez Saçta Periyodik Kontrol Önemli Mi

Protez Saçta Periyodik Kontrol Önemli Mi?

Saçlarımızda bizimle birlikte doğal bir döngüden geçer; yıpranır ve yaşlanır. Saç seyrelmesi, kellik gibi istenmeyen durumlar özgüven ve sosyalleşme problemlerine yol açar. Bu noktada sunulan çözümlerde doğallık aranır. Günümüzde protez saç uygulamaları sağlık turizminin yükselen trendleri arasında yerini aldı. Sanatçı, sporcu, şarkıcı ve oyuncular başta olmak üzere kullanımı yaygınlaşıyor.

Protez Saç Nedir?

Tıbbi çözümlerin yetersiz kaldığı dökülme ve kellik problemlerinde protez saç alternatifi imdada yetişir. Müşterinin saçından klonlanarak üretilen protezler cerrahi bir müdahale gerektirmez. Müşteri tercihine bağlı olarak:

  • Saç yapısı
  • Saç dibi görüntüsü
  • Saç teli kalınlığı, uzunluk
  • Alın çizgisi

Ve renk uyumu sayesinde gerçek saç görünümü oluşur. Protez kafaya sabitlenir. Uygulamada deneyimli firmalar tercih edilmelidir. Egzama problemi olanlar ve 12 yaş altındaki çocuklara uygulanmaz.

Protez Saç Sağlıklı ve Dayanıklı Mıdır?

Kaliteli protez saçlar gerçeğinden ayırt edilemez. Sabitlenmeleri kullanım özgürlüğü ve konfor sunar. Kayma kaygısı yaşamadan yüzme, spor, dans gibi her türlü aktivite gerçekleştirilebilir.

Hijyenik ortamlarda yapılan uygulamalar zararsızdır. Su ve hava geçirgenliğine sahip protezlerde saç derisi nefes alır. Sabitlemede sağlığa zararlı bileşen içermeyen solüsyonlar tercih edilmelidir. Protezin dayanıklılığı doğru kullanım ve bakıma bağlıdır.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protezlerin bakımı doğal saç bakımıyla hemen hemen aynıdır. Minimum iki günde bir yıkama gerekir. Bakım aralıkları kişinin cilt yapısı ve sosyal aktiviteleri yanında iklimsel özelliklere göre değişiklik gösterir. Nem ve ısı bakım aralıklarını kısaltır.

Yıkamada, alkol içermeyen özel şampuanlar tercih edilerek az miktarda ve nazikçe uygulanmalıdır. Köpük ve krem gibi ürünler saçlı deriden uzak tutulur. Sıcak ve tazyikli su uygun değildir. Aynı özen kurulama esnasında da gösterilmelidir. Havlu yardımıyla hafifçe bastırarak nemin alınması idealdir. Sonrasında saç, dikkatli şekilde taranır. Aşırı alkol tüketimi, terleme, uzun süreli sportif faaliyetler sık bakım gerektirir.

Protez Saçta Periyodik Kontrol Önemli Mi?

Malzeme kalitesi ve periyodik kontroller protezin ömrünü uzatır. Deneyimlerin aşağıdaki gibi listelemesi kontrollerde avantaj sağlar.

  • Gerçek saçlarla uyumlu taranıyor mu?
  • İncelik ve hafiflik hissi sunuyor mu?
  • Terden ıslandığında gerçek saçla uyumlu hareket ediyor mu?
  • Güneş ve deniz suyu temasında farklı ton oluşuyor mu?

Özen gösterilmeyen protezler zamanla yıpranarak peruk gibi yapaylaşabilir. Bakım evde yapılabilse de profesyonel destek protezin ömrünü uzatır. Bu noktada uzman bilgilendirmeleri önemlidir. Kişiye özel kontrol takvimi hazırlanır. Sonrasında randevulara uygun olarak 20-30 dakikalık kontroller gerçekleştirilir.

Protez saçın periyodik kontrolleriyle ilgili sorularınız için Oscar Hair danışmanlarımızla hemen iletişime geçerek uzman desteği alabilirsiniz.