Saç Dökülmesi Karşısında Neler Yapılabilir? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

Saç Dökülmesi Karşısında Neler Yapılabilir?

Saç Dökülmesi Karşısında Neler Yapılabilir?

Saç dökülmesi, birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlardan biridir. Günde 150 saç teline kadar dökülmesi normal kabul edilirken, aylarca devam eden yoğun saç dökülmesi karşısında bazı önlem ve takviyeler alınmalıdır. Saç dökülmesine neden olan ana sebebi ortadan kaldırmak, bazen mümkün olmaz. Böyle durumlarda alternatif yollar bulmak gerekir.

Saç Temizliğinizi Aksatmayın

Saç dökülmesinin nedeni, saç temizliğinize gereken özeni göstermemeniz olabilir. Saçlarınızı düzenli olarak yıkadığınızdan emin olun. Saçlarınızı sıcak suda yıkamak yerine ılık veya soğuk suyla yıkamayı tercih edin. Koparak dökülen saçların önüne geçmek için, sağlıklı bir saç derisine ve saç köklerine ihtiyaç vardır. Ilık suyla düzenli olarak temizlediğiniz saçlarınız daha canlı görünecektir.

Saçlarınızın Dökülmemesi için Sağlıklı Beslenin

Saçlarınızın dökülmemesi için sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Saçınızın ihtiyacı olan D vitamini, A vitamini, çinko, biotin, B12 gibi vitamin ve mineralleri besinler yoluyla karşılamanız gerekir. Karşılanmadığında saç dökülmeleri, sağlıksız görünen sönük ve yıpranmış saçlar ortaya çıkacaktır. Kan değerlerinize baktırarak vücudunuzda eksik olan vitamin ve mineralleri tespit edebilir ve sağlıklı beslenme düzenine geçerek, saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.

Stresten Uzak Durun

Modern insanın karşılaştığı sağlık sorunlarının temelinde stres yatmaktadır. Hayatımızın her alanını kuşatan stres, saç dökülmelerine de neden olmaktadır. Kendinizi rahatlatabileceğiniz uğraşlar edinmeniz, yürüyüş yapmanız, sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmeniz stresten uzak durmanızı sağlayacaktır. Kontrolünüz altında olmayan ve değiştiremeyeceğiniz şeyler yüzünden stres olmak yerine, daha iyi hâle getirebileceğiniz şeylere yönelmek size ve saçlarınıza iyi gelecektir.

Saç Dökülmesine Karşın Protez Saç Kullanabilirsiniz

Saç temizliğine ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmenize rağmen saç dökülmesine engel olamayabilirsiniz. Diyabet, kanser, egzama gibi çeşitli hastalıklar, genetik faktörler veya kullanılan ilaçlar saç dökülmelerine neden olduğu gibi; kalıcı bir çözüm geliştirmenizi de engelliyor olabilir. Kendinizi çaresiz hissetmek yerine, sorunu protez saç kullanarak çözebilirsiniz. Protez saç, kendi saçınızdan alınan numunenin kopyalanmasıyla elde edilir. Doğal saçınızdan ayırt edilemez. Yoğun saç kayıplarının yaşandığı veya seyrekleşen alanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir formda üretilir. Nefes alabilen ve suyu geçiren yapısı nedeniyle, sağlıklı bir kullanım sunar.