Saç Protezinin Kullanım Süresi Ne Kadar? - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

SAÇ PROTEZİNİN KULLANIM SÜRESİ NE KADAR?

Saç Protezinin Kullanım Süresi Ne Kadar?

Protez saç işlemlerinde oldukça duyulan ve merak edilen bir soruda kullanım süresidir. Protez saç işlemlerinde kullanım süresinin uzunluğunu veya kısalığını modeller belirler. Aynı zamanda saç yaptırdıktan sonra iki haftada bir şekilde bakıma gelindiğinde protez saçın kullanım ömrü artar.

Ortalama bir şekilde aynı saçı kullanan iki kişiye bakıldığında bakım yapılan bir saçta ortalama olarak dört ila beş yıl kullanım görülmüştür. Fakat saçlarına özen göstermeyen bakım yaptırmayan aynı saça sahip bir kişi protez saçı sadece bir ila bir buçuk yıl arasında kullanabilir.

Protezlerin kendi aralarında birçok çeşitleri bulunur. Bu çeşit çeşit protezlerin de her birinin kullanım ömrü farklıdır. Örnekle sağlam bir şekilde hazırlanmış aynı zamanda kalın saç tellerine sahip bir protez saç ortalama üç ila dört yıl kullanılabilir. Fakat daha ince saç telleri ile hazırlanan, uygulanan bir protez en fazla bir yıl kullanılabilir. Aynı zamanda saç takım işlemlerinde kullanılan sprey ve solüsyonlar da kullanım süresini uzatabilir etkiye sahiptir.