sss - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

SIKÇA SORULAN

SORULAR

i

Saç protezi hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilecek bir işlemdir. Her yaşta güvenli bir şekilde uygulanabilecek yapıda bir kozmetik uygulamadır.  Protez saçta bir cerrahi ve medikal işlem yapılmaz. Cerrahi bir işlem olmadığı için son derece güvenilir bir kozmetik uygulamadır.

Kemoterapi ve radyoterapi gibi kanser tedavilerine bağlı yaşanan saç dökülmesi sorunlarında çok etkili sonuçlar ortaya çıkarabilir. Geçici saç kaybı olan kişilerde dahi güvenle uygulanabilir. Özellikle kanser tedavisi gören kişilerde iyileşme sürecinde moral ve motivasyon açısından çok verimli bir uygulamadır.

Saç protezi uygulaması hijyen kurallarına uyum sağlayan her kişiye önerilebilecek bir uygulamadır. Kısaca uygulama sonrasında diş ve göz lensi gibi tedavilerde olduğu gibi hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekir. Kronik cilt hastalığı olanlar saç protezi konusunda dikkatli davranmalıdır. Bunun dışında küçük yaştaki çocuklar için uygulanması önerilmez. Saçlarında seyreklik ve kellik olan her adayda protez saç uygulamasına başvurulabilir.

Saç dökülmesi ve kellik sorunu olan hastalar için saç ekimi de saç protezi de uygulanan yöntemlerdir.  Ancak iki yöntemin de süreci ve sonuçları birbirinden farklıdır. Saç ekimi sürecinde ağrı, şişkinlik ve uzun süre bekleme gibi bazı unsurlar  saç protezi uygulamalarında bulunmuyor.  Bu işlem cerrahi bir müdahale olmadan gerçekleştirilir.  1-2 saat gibi bir sürede kişi istediği sonuca kolayca  ve konforlu bir şekilde ulaşabilir.

Saç ekimi işlemi için saçın dökülme sürecini tamamlaması gerekiyor. Erken dönemde saç ekimi olursa dökülme devam edecektir. Ancak saç protezi uygulamalarında mevcut durumun önemi yoktur. Kişinin ihtiyaçlarına göre anlık olarak kalıcı sonuçlar alınabilir.

Oscar Hair Saç Protezi bir jel yardımıyla kafa derisine uygulandığı için çıkma riski taşımaz ve kendi saçınızdan ayırt edilmeyen bir kullanım rahatlığı sağlar. Ancak tıpkı kendi saçınızda olduğu gibi, Oscar Hair Saç Protezinin de düzenli temizliğine ve bakımına önem vermeniz gerekir. Aksi takdirde protez uygulaması yıpranabilir. Oscar Hair Saç Protezi, canlı saça uygulanan bakım ile aynıdır. Hijyenik kullanım daima önemlidir. Saçlarınızı en az iki günde bir yıkadığınız takdirde hijyen sağlanmış olur.

Oscar Hair, saç diplerinin gerçeklik görüntüsüyle, saç yapısı ve mükemmel renk uyumu ile doğal bir sonuç elde eden bir saç protez uygulaması sunar. Bu nedenle gerçek saçtan ayırt edilemez. Siz de Oscar Hair Saç Protezi’nin doğallığını deneyimlemek isterseniz bizimle iletişime geçiniz.

Oscar Hair Saç Protezi, sizden alınan saç teli örneğinin klonlanmasıyla üretildiği için tamamen doğal bir yapı ve görünüme sahiptir. Uzmanlar tarafından yapılan uygulamanın ardından dilediğiniz gibi şekillendirilen saçlarınız, hem görüntüsü, hem de pratik kullanımıyla size kaybettiğiniz saçlarınızı arattırmaz.

Oscar Hair Saç Protezi’nin küçük yaşlardaki çocuklara ve kafa derisinde ciddi egzama problemleri olanlara uygulanması tavsiye edilmez. Bu durumların dışında kalan herkes Oscar Hair Saç Protezi uygulaması yaptırabilir.

 

Protez saç, saç dökülmesi problemi yaşayanlar için kafanın tamamına ya da sorunlu bölgelerine uygulanan ameliyatsız ve ağrısız bir yöntemdir. Protez saçınızın üretilmesi için öncelikle kafanızın kalıbı ve saç teli örneğiniz alınır. Profesyonel laboratuvarlarımızda üretilen protez saçlar, uzman ekibimiz tarafından saç dökülmesi problemi yaşadığınız bölgeye uygulanır. Uygulanan protez saçın, görünüm ve kullanım açısından kendi saçlarınızdan hiçbir farkı yoktur.

 

Protez saçın ilk ortaya çıkışı 1950’lere, Hollywood’a dayanmaktadır. O dönemde saç kaybı sorunları yaşayan oyuncular yalnızca peruk kullanabiliyorlardı. Ancak peruk, doğal görünmemekle beraber, hız ve hareket gerektiren aksiyon sahnelerinde kayabiliyor ya da düşüyordu. Bu sorunla beraber ilk protez saçın bir Amerikan kozmetik firması tarafından üretildiği bilinmektedir. Protez saç, günümüzde çok yaygın şekilde kullanılan bir yöntemdir.

 

Protez saç uygulamasında, en doğal saç görünümünü elde etmek adına kafanızın kalıbı alınır ve saç yapınız incelenir. Herkes için ayrı uygulanan profesyonel işlemler sonucunda elde edilen protez saç kişinin kaybettiği saçlarından ayırt edilemez bir doğallığa sahiptir. Kafa derisine özel bir şekilde yapıştırıldığı için özgürce kullanabilir ve asla kayma gibi bir problem yaşamazsınız. Yüzme, duş alma, spor yapma gibi gündelik aktivitelerinizi kolayca gerçekleştirebilirken, protez saçlarınızı istediğiniz gibi tarayıp şekillendirebilirsiniz.

Peruk ise kafa yapınıza en uygun şekilde tasarlanmamıştır, bu açıdan istediğiniz konfor ve verimliliği yakalamayabilirsiniz. Doğal bir görünüme sahip olmadığından perukları ayırt etmek kolaydır. Kullanımı pratik olmayan perukla gündelik aktivitelerinizi de gerçekleştirmeniz oldukça zordur.

Oscar Hair Saç Protezi, sağlık açısından hiçbir risk barındırmaz. Tamamen hijyenik merkezimizde yapılan uygulamalarımız, tıbbi bir müdahaleyi de barındırmaz. Protez saçı yapıştırmak için uygulanan özel sistem, hiçbir şekilde kafa derinizin nefes almasına engel olmaz. Protez saç, kafa derinizi koruyacağı gibi, sağlığa zarar veren bir bileşen barındırmamaktadır.

 

Protez saçın dayanıklılık süresi tamamen kullanımına ve bakımına bağlı olarak değişmektedir. Aylık, yıllık, 2-3 yıllık, 5-10 yıllık ve ömür boyu kullanım için kullanıcıların saç protezi kullanımına ve bakımına özen göstermeleri gerektirmektedir.

Protez Saç
İstanbul • Oscar Haır desıgn

Detaylı bilgi için uzmanlarımızla görüşün!

    Saçınızı gösteren fotoğraf yükleyiniz.(Max. 5mb)