Uzman Doktorların Protez Saç Hakkında Görüşleri - Oscar Hair Design
Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Oscar Hair Design

UZMAN DOKTORLARIN PROTEZ SAÇ HAKKINDA GÖRÜŞLERİ

Uzman Doktorların Protez Saç Hakkında Görüşleri

Saç Protezi Merkezimiz, saç sorunu yaşayan insanlarla yaptığı çalışmalar nedeniyle sağlık bakımı genelinde mükemmel bir üne kavuşmuştur, doktorların Saç Protezi hakkındaki görüşleri şu şekildedir;

Dr. C.K. Fisher, Dermatoloji Anabilim Dalı

 

“… üretilen saçlar olağanüstü bir teknolojiye ve kaliteye sahip. Merkeze başvuran, kemoterapi ve çeşitli hastalıklarla saçlarını kaybetmiş birçok hasta var. “

Cleveland Health Clinic, Dr. Howard F.

Günümüzde ortaya çıkma yaşı oldukça düşen ve her iki cinsiyet grubunun da en çok şikayetçi olduğu sorunlardan biri olan saç dökülmesi, bireylerin psikolojilerini de büyük bir oranda olumsuz etkiler. Her ne kadar tedavilerin yan etkilerinden veya psikolojik nedenlerden kaynaklanan saç dökülmelerinin tedavileri olsa da, bazı durumlarda geri dönüşü olmayan saç kayıpları yaşanmaktadır. Bu ve benzeri durumlar yaşandığında hastalarımıza saç protezi veya peruk kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Ancak burada, bir seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli unsurlar vardır. Protez saç uygulaması, hava ve su geçiren yapısı sayesinde, her şeyden önce kafa derisinin sağlığı açısından oldukça güvenilir bir uygulamadır. Ancak yine de, protez saç uygulaması yaptıracağınız yerin güvenilir ve hijyenik olmasına dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Dermatolojist Dr. James D.

 

Protez saç, saç kaybı sorunları için üretilmiş en doğal görünüme ve kolay kullanıma sahip çözümdür. Bu tip çözümlerde doğallığı sağlayan en önemli unsurlardan biri de yapılacak uygulamanın alın ve kafa yapısı, şekli, yüz şekli ve yüzdeki orantılar tarafından şekillenmesidir. Bu sebeple protez saç uygulaması yaptıracağınız yerin üretim öncesi işlemlerini profesyonel açıdan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Doğallığının yanı sıra, protez saç kullanım kolaylığı açısından da gündelik hayatta birçok avantaj sağlar.

Op. Dr. P. C.

Kullanılan ilaçlardan dolayı, kemoterapi esnasında saç dökülmesi, hastalarımız tarafından sıklıkça deneyimlenmektedir. Kemoterapiyle beraber hızlı bir şekilde başlayan tedavinin yaklaşık dördüncü haftasında hastanın hiç saçı kalmayabilir. Bu durumda hastalarımızın memnun olmasa da en sık tercih ettiği çözüm, peruk kullanımı oluyor. Ancak peruk, konforlu olmayan yapısıyla kullanım kolaylığı sağlamadığı gibi, sert yapısıyla kemoterapi döneminde bilhassa daha da hassaslaşan kafa derisine zarar verebiliyor. Ancak gelişen protez saç tekniği, hastalarımızı da memnun etmektedir.